Samsung Galaxy Tab 7 Plus gotowy do tabletowej wojny

Dwa dni po prezentacji tabletu Amazon Kindle Fire, Samsung pokazał światu odświeżoną wersję Galaxy Taba 7 Plus. Oba tablety mają 7-calowe ekrany, ale znacznie się różnią. Koreańska firma postawił na zaawansowaną technologię, a amerykańska na niską cenę i oferowane treści.

Samsung Galaxy Tab 7 Plus
Galaxy Tab 7 Plus wyposażono w dwurdzeniowy procesor, system Android Honeycomb 3.2 oraz łączność HSPA+. Z przodu urządzenia znajdziemy aparat o rozdzielczości 2 Mpix. Matryca tylnego aparatu ma 3 Mpix. Nowy 7-calowy tablet jest nieco cieńszy i lżejszy od swojego pierwowzoru, czyli pierwszego Galaxy Taba.

Wewnątrz urządzenia umieszczono 1 GB RAM. Sprzedawany będzie w wersjach z 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej. Rozdzielczość jego 7-calowego wyświetlacza wynosi 1024 x 600 pikseli. Może wyświetlać i nagrywać filmy w rozdzielczości 1080p. Samsunga zastosował w nim TouchWiza, czyli swoją nakładkę graficzną na Androida.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S22 Ultra na pierwszych grafikach!
  • Galaxy Tab A8 - nowy tablet Samsunga na pierwszych grafikach

Możliwe, że data prezentacji tabletu jest przypadkowa, ale Samsung prezentując nowy 7-calowy tablet dwa dni po Amazon, zdają się pokazywać, czego brakuje u rywala. Dotyczy to oczywiście specyfikacji technicznej. Z drugiej jednak strony Galaxy Tab 7 Plus nie będzie na pewno tak tani jak Kindle Fire (199 dol.). Amazon postanowiło skupić się na niskiej cenie oraz treściach oferowanych w swoich sklepach internetowych.

Samsung rozpocznie sprzedaż w Indonezji i Australii. Nowy Galaxy Tab trafi do sklepów w tych krajach pod koniec października, a następnie będzie stopniowo wprowadzany na całym świecie.