Samsung Galaxy Tab Q, czyli smartfon o wielkości tabletu

Do oferty Samsunga dołączyło właśnie kolejne urządzenie, które ciężko jednoznacznie zaklasyfikować. Siedmiocalowy ekran wskazuje na to, że jest to klasyczny tablet, ale producent umieścił w nim również slot na kartę SIM i wyposażył urządzenie w możliwość wykonywania połączeń głosowych.

Samsung ma naprawdę bogatą ofertę w segmencie mobilnym. Użytkownicy mogą wybierać spośród smartfonów i tabletów o niemal dowolnej specyfikacji i przekątnej ekranu. Granica między tymi urządzeniami zresztą się zaciera, i to nie tylko ze względu na powstanie segmentu phabletów, czyli urządzeń o przekątnej ekranu od 5,5 do 7 cali. Producenci co jakiś czas wypuszczają na rynek sprzęty z 7-calowym, dotykowym ekranem i funkcją dzwonienia.

Jednym z takich sprzętów jest Galaxy Tab Q, który został właśnie zaprezentowany przez Samsunga. To przerośnięty telefon z ekranem o przekątnej długości 7-miu cali i rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. Urządzenie napędzane jest przez procesor firmy MediaTek z czterema rdzeniami taktowanymi zegarem 1,2 GHz. Specyfikację dopełnia 1 GB pamięci RAM, akumulator o pojemności 3200 mAh oraz moduły łączności: Wi-Fi, Bluetooth 4.0 i 4G/LTE.

Zobacz również:

  • Smartfony z serii Galaxy A i Galaxy M same się resetują. O co chodzi?
  • Czy Galaxy S22 będzie kompaktowym flagowcem Samsunga?
  • Google Stadia jest już dostępna na nowych smartfonach Samsunga!
Samsung Galaxy Tab Q, czyli smartfon o wielkości tabletu

Niestety, Galaxy Tab Q przeznaczony jest tylko do jednego, wybranego regionu. Tablet będą mogli zakupić wyłącznie użytkownicy z Chin. Sprzęt trafi na ten rynek w dwóch wersjach, które będą dystrybuowane przez konkurujących ze sobą operatorów: Galaxy Tab Q oznaczony SM-T2558 przygotowany został z myślą o China Mobile, a Galaxy Tab Q z nazwą kodową SM-T2556 wykonany został dla China Unicom.

źródło: sammyhub.com