Samsung Galaxy Tab S z ekranem AMOLED na pierwszym zdjęciu pojawia się w sieci

Samsung ma w swoim produktowym portfolio już naprawdę dużo tabletów, ale w najbliższym czasie mają pojawić się w ofercie koreańskiego producenta kolejne modele z tej kategorii. W internecie krąży już pierwsze zdjęcie, które ma przedstawiać nowy sprzęt o nazwie Galaxy Tab S.

W najbliższym czasie spodziewamy się premiery nowych urządzeń z rodziny Samsung Galaxy Tab S, które mają być wyposażone w ekrany typu AMOLED. Zdjęcie przedstawiające rzekomo jeden z tabletów trafiło dziś do sieci. Wedle serwisu phandroid.com na załączonej fotografii znalazł się model o nazwie kodowej SM-T80x. Urządzenie ma cechować wyświetlacz o niestandardowej przekątnej o długości 10,5 cala.

Zbierając informacje z dotychczasowych przecieków na temat nowych urządzeń w ofercie Samsunga możemy z duża dozą prawdopodobieństwa określić, jaką będą miały specyfikację. Na rynek mają trafić dwa modele: obecny na zdjęciu SM-T80x z ekranem 10,5 cala oraz mniejszy Samsung Galaxy Tab S SM-T70x z panelem 8,4-calowym. Rozdzielczość w obu przypadkach ma wynosić 2560 na 1600 pikseli, a całość ma napędzać układ Samsung Exynos 5 wspierany przez 3 GB pamięci RAM.

Zobacz również:

  • Tani tablet dla dzieci 2021/2022 [RANKING]
  • Samsung Galaxy S22 - cena, data premiery, specyfikacja [30.11.2021]
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [26.11.2021]
Samsung Galaxy Tab S z ekranem AMOLED na pierwszym zdjęciu pojawia się w sieci

Urządzenia z rodziny Galaxy Tab S nie będą pierwszymi tabletami w ofercie Samsunga, które wyposażone zostaną w ekran AMOLED. Już wcześniej tego typu panel znalazł się w urządzeniu o nazwie Galaxy Tab 7.7, ale ze względu na dość wysoką cenę model ten nie okazał się sukcesem sprzedażowym. Patrząc na specyfikację nowych modeli można rozsądnie założyć, że cena obu tabletów Galaxy Tab S do niskich należeć też nie będzie.

źródło: phandroid.com