Samsung Galaxy Tab S6 5G - do sieci wycieka specyfikacja techniczna pierwszego tabletu z 5G

Galaxy Tab S6 w wersji z modemem 5G zaoferuje niemalże identyczne parametry techniczne, jak modele Wi-Fi i 4G LTE.

Samsung zaprezentował swój flagowy tablet Galaxy Tab S6 w sierpniu 2019 roku. Urządzenie to ma być odpowiedzią Koreańczyków na iPad'a Pro. Niestety wersja z 5G nie zadebiutuje z nowym procesorem na pokładzie.

Samsung Galaxy Tab S6 5G - do sieci wycieka specyfikacja techniczna pierwszego tabletu z 5G

Źródło: samsung.com

W chwili obecnej na rynku dostępne są dwie konfiguracje Samsunga Galaxy Tab S6 - z łącznością Wi-Fi oraz z modemem 4G LTE dostępnym za dodatkową opłatą.

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!

Od dłuższego czasu wiemy, że Samsung planuje wprowadzić na rynek nowy wariant Galaxy Tab S6 z obsługą sieci 5G. Konfiguracja ta posiadać będzie identyczne parametry techniczne, a jedyną różnicą będzie obecność modemu Snapdragon X50.

Samsung Galaxy Tab S6 5G będzie pierwszym tabletem na świecie z obsługą sieci 5G. Urządzenie zaoferuje procesor Qualcomm Snapdragon 855. Klienci wybrać będą mogli dwie wersje, które różnią się ilością pamięci operacyjnej i wbudowanej pamięci masowej. Bazowa konfiguracja zaoferuje 6 GB pamięci operacyjnej i 128 GB wbudowanej pamięci masowej. Na wybranych rynkach zadebiutuje także wersja "premium" z 8 GB pamięci operacyjnej i 256 GB wbudowanej pamięci masowej. Tablet zaoferuje 13 MP aparat główny, który do pomocy będzie miał 5 MP obiekty ultra szerokokątny.

Spodziewamy się, że Galaxy Tab S6 5G zadebiutuje w Korei Południowej, na co wskazują także ulotki reklamowe z grudnia. Dodatkowo na lokalnym rynku sieć 5G rozwija się bardzo szybko, co zagwarantuje Samsungowi dobrą sprzedaż nowego modelu.

Wkrótce po premierze urządzenie powinno trafić do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Europie. W chwili obecnej nie wiemy, czy Galaxy Tab S6 z modemem sieci 5G pojawi się w Polsce.

Źródło: gsmarena.com, themrpc.com