Samsung Galaxy Tab S6 Lite dostarczany z nowym piórem S-Pen

Tańsza wersja flagowego tabletu Samsunga posiada ulepszone pióro S-Pen. To kolejny cios dla podstawowego iPad'a.

Po miesiącach plotek i spekulacji Samsung zaprezentował tańszą wersję swojego flagowego tabletu. Galaxy Tab S6 Lite posiada nieco gorszą specyfikację techniczną oraz ekran IPS LCD zamiast Super AMOLED'a, ale zachował kompatybilność z rysikiem S-Pen. Co ciekawe nowy tablet dostarczany jest z przeprojektowanym, bardziej komfortowym w użyciu piórem.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite dostarczany z nowym piórem S-Pen

Samsung w opublikowanej na swojej stronie informacji prasowej chwali się, że nowe pióro nie posiada wbudowanego akumulatora, a na dodatek oferuje mniejsze opóźnienia. Waga rysika to zaledwie 7,03 grama. Końcówka ma średnicę 0,7 mm i obsługuje 4096 poziomów nacisku, które zapewniają niesamowicie wysoką precyzję. Koreańczycy chwalą się, że przeprojektowane pióro jest "tak samo praktyczne i wygodne w użyciu jak tradycyjnie pióro". Dzięki rysikowi S-Pen oraz kompatybilności z programem Samsung Notes przy wykorzystaniu Galaxy Note S6 Lite możemy błyskawicznie zamieniać pisane odręcznie notatki na tekst, który można później wyeksportować do plików .pdf lub .docx. Nieużywane pióro można przyczepić z tyłu tabletu.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [27.09.2021]
  • Galaxy Tab A8 - nowy tablet Samsunga na pierwszych grafikach

Producent przewidział także specjalne pokrowce z dedykowanym miejscem na pióro S-Pen.

Dziwić może fakt, że ulepszone pióro zadebiutowało z tańszym tabletem Galaxy Tab S6 Lite, a nie nadchodzącym modelem Galaxy Tab S7/Galaxy Tab S20.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite zadebiutował kilka dni temu. Tablet wygląda bardzo podobnie do swojego starszego i znacznie droższego brata, ale posiada inne podzespoły. Nowy tablet napędzany jest przez procesor Samsung Exynos 9611, który znamy między innymi z testowanego przez nas Samsunga Galaxy A51.

W chwili obecnej nie znamy jeszcze oficjalnych, polskich cen, ale Samsung Galaxy Tab S6 Lite konkurować będzie głównie z podstawowym modelem iPad'a. Konkurent od Apple kosztuje co najmniej 1699 zł, ale w bazowej wersji oferuje zaledwie 32 GB wbudowanej pamięci masowej. Dodatkowo wersja z modemem 4G LTE jest znacznie droższa od Samsunga. Kluczem do sukcesu Galaxy Tab S6 Lite może być cena oraz przeprojektowany rysik S-Pen, który jest wygodniejszy od drogiego, akcesoryjnego Apple Pencil pierwszej generacji.

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy Tab S5e - bezpośredni poprzednik Galaxy Tab S6 Lite

Źródło: newatlas.com