Samsung Galaxy Tab - zakaz sprzedaży tabletu zniesiony w UE oprócz Niemiec

Producent elektroniki znowu ma prawo sprzedawać swoje tablety Galaxy Tab 10.1 w krajach Unii Europejskiej z wyjątkiem Niemiec. Sąd w Dusseldorfie zmienił swoje orzeczenie wydane w zeszłym tygodniu, gdyż nie ma jasności, co do tego, czy ma prawo zabronić koreańskiemu Samsungowi sprzedaży produktów poza granicami Niemiec.

Samsung w poniedziałek złożył sprzeciw w związku z wcześniejszą decyzją sądu. Podkreślił w nim różnice pomiędzy jednostkami Samsung GmbH w Niemczech i Samsung Korea. We wtorek sąd w Dusseldorf powiedział, że choć Samsung GmbH nadal nie może sprzedawać Galaxy Taba 10.1 w Unii Europejskiej, to jednak Samsung Korea ma do tego prawo z wyjątkiem Niemiec.

Tydzień temu Apple poinformowało, że sprzedaż Galaxy Taba 10.1 została zakazana we wszystkich krajach UE oprócz Holandii, w której toczyło się osobne postępowanie w tej sprawie. Ma to związek z naruszeniami patentów na technologie iPada, o które Apple oskarża Samsunga. Koreańska firma była wtedy zawiedziona decyzją sądu i powiedziała, że będzie walczyć o swoje prawa.

Zobacz również:

  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [6.12.2021]
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [2.12.2021]

Sprawa nie jest jeszcze zakończona. Do sądu wróci 25 sierpnia, kiedy to Samsung będzie starał się wyjaśnić dlaczego jego tablet Galaxy Tab 10.1 powinien być dopuszczony do sprzedaży także w Niemczech, gdzie, w myśl ostatniego orzeczenia sądu w Dusseldorfie, nadal jest zakazany.

Tymczasem, dochodzenie przeprowadzone przez serwis Webwereld.nl należący do grupy IDG wykazało, że przynajmniej jedno zdjęcie Galaxy Taba wykorzystanie przez Apple jako dowód zostało zmanipulowane. Okazuje się, że tablet Samsunga z dowodu fotograficznego nie odpowiada rzeczywistemu Galaxy Tabowi 10.1. Apple nie skomentowało jeszcze tych doniesień.