Samsung Galaxy Trend Plus i Galaxy Core Plus zastąpią podstawowe modele w Play

Dwa telefony Samsunga obecne w ofercie Play zostają zastąpione ich odświeżonymi modelami. Od dziś w salonach operatora, po wyprzedaniu zapasów, sprzedawane będą już tylko Samsung Galaxy Trend oraz Samsung Galaxy Core w wersji Plus. Niestety, tylko w jednym przypadku zmiana wyjdzie użytkownikom na dobre, a drugi telefon jest wbrew pozorom słabszy od poprzednika.

Pierwszym poprawionym telefonem w ofercie sieci Play będzie Samsung Galaxy Trend Plus. To udany model ze średniej półki cenowej, który od poprzednika różni się szybszym taktowaniem procesora na 1,2 Ghz. Smartfon dostał też lepszy modem 3G i maksymalna szybkość pobierania danych wynosi teraz nie 7,2, a aż 21 megabitów na sekundę. Niestety, tej zmiany klienci sieci Play nie odczują, ponieważ sieć i tak limituje prędkość pobierania do około 7 megabitów na sekundę.

Niestety w drugim przypadku nie jest już tak dobrze. Model nazwany Galaxy Core Plus jest tak naprawdę słabszy niż jego wersja bez “plusa”. Samsung Core Plus posiada zaledwie 768 MB RAM, podczas gdy zwykły Core miał 1 GB pamięci operacyjnej. Nowy telefon ma też tylko 4 GB mniej przestrzeni na dane użytkownika, chociaż jego poprzednik miał jej 8 GB. Jedynym prawdziwym plusem nowego modelu jest możliwość nagrywania wideo w jakości HD, a nie jak do tej pory, zaledwie 480p.

W obu nowych smartfonach “z plusem” znalazło się natomiast nowsze oprogramowanie. Telefony Samsung Galaxy Trend Plus i Galaxy Core Plus zostały wyposażone w Androida 4.2 Jelly Bean, podczas gdy zwykły Galaxy Trend ma Androida 4.0.4, a zwykły Galaxy Core - Androida 4.1.