Samsung Galaxy Watch otrzymuje dużą aktualizację

Galaxy Watch otrzymuje aktualizację do One UI 1.5 z nowymi funkcjami.

Samsung Galaxy Watch to pierwszy zegarek Koreańskiego producenta, który zmienił nazewnictwo urządzeń ubieranych. Zegarki z serii Gear zostały zastąpione przez urządzenia Galaxy. To jeden z niewielu wyjątków, kiedy Samsung sprzedaje urządzenia z serii Galaxy, które nie pracują pod kontrolą Androida.

Samsung Galaxy Watch otrzymuje dużą aktualizację

Źródło: samsung.com

Aktualizacja, o której po raz pierwszy słyszeliśmy jeszcze w listopadzie dostępna jest w Holandii. Oprogramowanie wprowadza funkcje, które zostały zaprezentowane wraz z najnowszym modelem Watch Active 2. Wśród nowości praktycznie bezużyteczne w naszym kraju Bixby Voice, elementy sterujące Touch Bezel oraz nowe funkcje zdrowotne.

Najnowszy zegarek Samsung Galaxy Watch Active 2 zaprezentowany w tym roku jest pierwszym smartwatch'em producenta posiadającym zainstalowaną nakładkę One UI 1.5. Samsung potwierdził w listopadzie, że aktualizacja trafi również na starsze zegarki. Zajęło to trochę czasu, ale aktualizacja pojawiła się oficjalnie na Galaxy Watch z Holenderskiej dystrybucji.

Aktualizacja waży 118 MB i wprowadza oprogramowanie o numerze kompilacji R800XXU1DSL1. System operacyjny to Tizen 4.0.0.7 z nakładką One UI 1.5.

Samsung deklaruje, ze poza Galaxy Watch aktualizacja trafi również na Galaxy Watch Active pierwszej generacji, ale w chwili obecnej nie jest ona jeszcze dostępna.

Aktualizacji do One UI 1.5 raczej nie otrzymają starsze zegarki takie, jak Gear Sport.

Źródła: galaxyclub.nl