Samsung Galaxy WiFi. Android to nie tylko smartfony i tablety

Android jest kojarzy z systemem operacyjnym przeznaczonym na smartfony i tablety. Okazuje się, że to nie wszystkie urządzenia które może obsłużyć ten system, a Samsung w swojej ofercie umieścił Galaxy WiFi będący... odtwarzaczem multimedialnym.


Odtwarzacz na Androidzie

Firma Apple oprócz swojego flagowego telefonu iPhone i tabletu iPad posiada także odtwarzacze muzyczne iPod. Jeden z modeli, iPod Touch napędza dokładnie ten sam system operacyjny - iOS. Samsung, mimo trwającej z Apple wojny na patenty nie chciał pozostać w tyle, i zaprezentował własne odtwarzacze muzyczne bazujące na smartfonie Galaxy S. Odtwarzacz Galaxy WiFi będzie dostępny w dwóch wersjach różniących się wielkością ekranu - 5 oraz 3.6 cala. Napędzać je będzie jednordzeniowy procesor o taktowaniu 1GHz, 8 lub 16GB pamięci wewnętrznej oraz system Android Gingerbread. Powstanie tych produktów pokazuje, że Samsung nie skupia się na promocji jedynie swoich produktów z najwyższej półki, takich jak pierwszy telefon z systemem Ice Cream Sandwich, czyli Galaxy Nexus.

Google TV, a może konsole

To nie jest pierwsza próba wyjścia z systemem Android poza smartfony i tablety, należy w tym momencie wspomnieć o produkcie Google TV. Mimo, że jest on niszowy to pokazuje, że Android ma szansę na ekspansję na pozostałe segmenty elektroniki użytkowej. Może pojawi się, tak jak odtwarzacz mp3, przenośna konsola do gier, czyli taki Sony Ericsson Xperia Play bez funkcji telefonu?