Samsung Galaxy Z Flip 2 zadebiutuje z nowym ekranem Edge Screen

Koreańczycy pracują nad nowym typem elastycznego wyświetlacza, który zachodził będzie na zewnętrzną część obudowy.

Samsung Galaxy Z Flip zadebiutował zaledwie dwa miesiące temu, a inżynierowie koreańskiego producenta intensywnie pracują nad jego następcą. W nowej, południowokoreańskiej aplikacji patentowej Samsung opisuje, jak interfejs i programy przełączają się pomiędzy wewnętrzną, a zewnętrzną częścią urządzenia z wyświetlaczem zachodzącym na front obudowy. Projekt smartfona przypomina dostępnego w sprzedaży Galaxy Z Flip.

Samsung Galaxy Z Flip 2 zadebiutuje z nowym ekranem Edge Screen

Źródło: galaxyclub.nl

Wszystko wskazuje na fakt, że Samsung zamierza wyeliminować największą wadę sprzedawanego obecnie Galaxy Z Flip - mały ekran powiadomień dostępny po zamknięciu urządzenia. Możliwe, że Galaxy Z Flip drugiej generacji zaoferuje podwójnie wygięty ekran, który zachodził będzie również na zewnętrzną część obudowy.

Zobacz również:

  • Zegarki Samsung Galaxy Watch 4 na nowych filmach!
  • Recenzja: Samsung Galaxy Z Flip 5G

Patent przedstawiający urządzenie z ekranem Edge Screen prezentuje modele o różnych wymiarach oraz kształtach. Wniosek opracowany przez dział R&D Samsunga został złożony dwa tygodnie temu w Korei Południowej. Pokazuje on, jak w przyszłości mogą wyglądać składane smartfony Samsunga z elastycznym ekranem. Galaxy Z Flip kolejnej generacji może być składanym telefonem typu clamshell z ekranem zachodzącym na zewnętrzną, tylną część obudowy.

Złożony patent nie dotyczy jednak samego telefonu, ani konstrukcji. Samsung zastanawia się w nim, w jaki sposób zapewnić bezproblemową obsługę urządzenia z wyświetlaczem na zewnątrz i w środku obudowy. Fotografie dołączone do patentu przypominają nieco rozwiązanie Edge Screen stosowane w starszych flagowcach marki np. Samsungu Galaxy S6 Edge. Samsung zamierza umieszczać na dolnej krawędzi urządzenia skróty i ikony do szybkich interakcji.

Niestety poprowadzenie ekranu przez dolną krawędź urządzenia ma także negatywne konsekwencje. Wyświetlacz na dole oznacza, że Samsung musi przenieść port USB Typu C na bok lub górę urządzenia.

W chwili obecnej wyżej opisany ekran jest jedynie patentem. Pierwszym urządzeniem z Edge Screen drugiej generacji może być Galaxy Z Flip 2, ale dużo bardziej prawdopodobne jest, ze implementacji tej technologii doczekamy się za co najmniej dwa lata.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Z Flip.

Źródło: galaxyclub.nl