Samsung Galaxy Z Flip 5G jednak z procesorem Snapdragon 865

Koreańczycy zaprezentują w sierpniu nową odmianę Galaxy Z Flip 5G. Tym razem urządzenie zaoferuje flagowy procesor Snapdragon 865 zamiast zeszłorocznego 855.

Od dłuższego czasu wiemy, że Samsung pracuje nad nowym wariantem składanego smartfona Galaxy Z Flip, który kompatybilny będzie z siecią 5G. Razem z premierą modeli z rodziny Galaxy S20, Samsung postanowił zaprezentować jeszcze jedno urządzenie. Galaxy Z Flip to "przystępny cenowo" składany smartfon, który z niewiadomych powodów, pomimo ceny wynoszącej 6600 zł nie otrzymał modemu sieci 5G.

Smartfon Samsung Galaxy Z Flip w kolorze fioletowym

Smartfon Samsung Galaxy Z Flip w kolorze fioletowym

Koreańczycy w celu zmniejszenia kosztów produkcji wykorzystali zeszłoroczny układ Qualcomm Snapdragon 855 zamiast Snapdragona 865 zintegrowanego z modemem sieci 5G.

Już 5 sierpnia 2020 roku obok Samsunga Galaxy Note 20, Galaxy Z Flip oraz Galaxy Watch 3 zaprezentowana zostanie nowa wersja Galaxy Z Flip z obsługą sieci 5G.

Od dłuższego czasu zastanawiamy się w jaki procesor zostanie wyposażony Galaxy Z Flip 5G. Samsung ma zasadniczo dwie drogi do wyboru - implementację zewnętrznego modemu do procesora Qualcomm Snapdragon 855 lub wyposażenie smartfona w nowszy układ Qualcomm Snapdragon 865 ze zintegrowanym modemem sieci 5G.

Samsung Galaxy Z Flip 5G został przetestowany w popularnym benchmarku Geekbench, który mierzy wydajność procesora. Wynik, który trafił do sieci zdradza, że Sasmung Galaxy Z Flip 5G wyposażony zostanie w procesor Qualcomm Snapdragon 865 oraz 8 GB pamięci operacyjnej.

Smartfon o numerze modelu SM-F707B uzyskał 970 punktów w teście jednowątkowym oraz 3220 punktów w teście wielowątkowym. Telefon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 10 z nakładką One UI (prawdopodobnie w wersji 2.5).

Wyniki Geekbencha dla SM-F707B

Wyniki Geekbencha dla SM-F707B

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami Samsung Galaxy Z Flip 5G zadebiutuje w nowej, brązowej wersji kolorystycznej. Smartfon nadal dostarczany będzie z 15 W ładowarką w zestawie.

Interesują Cię produkty Samsunga? Zapoznaj się z najnowszymi przeciekami na temat Galaxy Note 20.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Z Flip