Samsung Galaxy Z Flip 5G oficjalnie - lepsze CPU i 5G w tej samej cenie

Samsung oficjalnie zaprezentował Galaxy Z Flip 5G w Chinach. Smartfon jest niemalże identyczny, jak poprzednik. Dodano lepszy procesor i 5G.

Samsung oficjalnie zaprezentował Galaxy Z Flip 5G - nowego, składanego smartfona, który był przedmiotem plotek na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Urządzenie miało pojawić się na Galaxy Unpacked 5 sierpnia 2020 roku, ale finalnie producent zaprezentował je nieco wcześniej na chińskiej prezentacji.

Baner promocyjny Galaxy Z Flip 5G

Baner promocyjny Galaxy Z Flip 5G

Galaxy Z Flip 5G w zasadzie jest niemalże identyczny, jak poprzednik. Poczyniono jedynie subtelne zmiany, które sprawiają jednak, że nowy wariant jest znacznie bardziej opłacalny od poprzednika.

Podobnie, jak model sprzed pół roku również Galaxy Z Flip 5G posiada ekran o przekątnej 6,7 cala. jest to panel AMOLED pokryty szkłem Ultra Thin Glass. Telefon posiada nowoczesny zawias z trybem Flex Mode, który umożliwia ustawienie smartfona w trybie pośrednim - półotwartym. Tryb ten obsługuje już coraz więcej aplikacji takich, jak YouTube czy programy systemowe zaszyte w One UI.

Po zamknięciu smartfon oferuje malutki ekran o przekątnej 1,1 cala, który służy do wyświetlania powiadomień oraz umożliwia odbieranie lub odrzucanie połączeń. W trybie czuwania możemy również sprawdzić na nim aktualną godzinę.

Galaxy Z Flip 5G w dalszym ciągu posiada nie za dużą jak na dzisiejsze standardy baterię o pojemności 3300 mAh z wsparciem dla szybkiego ładowania. Nie zabrakło czytnik linii papilarnych na boku oraz systemu rozpoznawania twarzy.

Galaxy Z Flip 5G w kolorze Mystic Bronze

Galaxy Z Flip 5G w kolorze Mystic Bronze

Nowy wariant składanego smartfona z Korei posiada szybszy procesor - Qualcomm Snpadragon 865 Plus zamiast starszego Snapdragona 855. Galaxy Z Flip 5G jak sama nazwa wskazuje posiada wbudowany modem sieci 5G.

Sprzedaż Galaxy Z Flip wystartuje 7 sierpnia 2020 roku. Smartfon dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych - Mystic Gray oraz Mystic Bronze. Cena detaliczna wynosi 1449 dolarów. Smartfon będzie niewiele droższy od wariantu bez 5G.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami na temat Galaxy Note 20.

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy Z Flip

Źródło: macrumors.com