Samsung Galaxy Z Flip - do sieci wycieka pierwsze wideo

Na krótkim filmiku widzimy, jak wygląda proces rozkładania i składania Galaxy Z Flip.

Od dłuższego czasu wiemy, że Samsung pomimo dużej wpadki jakościowej z pierwszą generacją Galaxy Fold nie zamierza wycofać się z produkcji tego typu urządzeń. Teraz po miesiącach przecieków, gdy znamy już praktycznie całą specyfikację techniczną nadchodzącego Galaxy Z Flip do sieci pojawia się pierwszy film wideo, w którym główną rolę gra składany smartfon koreańskiego producenta.

Samsung Galaxy Z Flip - do sieci wycieka pierwsze wideo

Źródło: gizchina.com

Jak widać na powyższym filmiku opublikowanym przez znaną osobowość w sieci - Ben'a Gwskin'a, konkurent Samsunga dla Motoroli RAZR pokazuje się w pełnej krasie. Smartfon dedykowany będzie płci pięknej, a na wideo widzimy Galaxy Z Flip w fioletowej wersji kolorystycznej dedykowanej kobietom.

Smartfon po złożeniu ma niemalże kwadratową konstrukcję. Urządzenie jest krótkie, ale nienaturalnie szerokie. Na froncie widać malutki ekran powiadomień, który został umieszczony w dolnym lewym rogu. Jest to nieco niefortunne miejsce, ponieważ łatwo zasłonić je dłonią. Obok wyświetlacza powiadomień producent zdecydował się umieścić aparat główny składający się z dwóch matryc oraz diody doświetlającej LED.

W rzeczywistości Samsung Galaxy Z Flip wygląda niemalże identycznie, jak na renderach, które trafiają do sieci od dobrych dwóch miesięcy. Oznacza to, że urządzenie wykorzystuje konstrukcję typu clamshell i jest konkurentem dla wchodzącej na rynek Motoroli RAZR.

Zapowiada się ciekawy pojedynek tańszych składanych urządzeń. Zarówno Motorola, jak i Samsung znaleźli swój sposób na składane urządzenia. Chińczycy zatrudnili specjalistów od zawiasów, a wydatki na ekran załatali zastosowaniem tańszego procesora Snapdragon 710. Samsung z kolei postawił na szkło Ultra Thin Glass, które również jest drogie w produkcji. W związku z tym Galaxy Z Flip posiada mały ekran powiadomień oraz zeszłoroczny procesor Qualcomm Snapdragon 855. Oznacza to, że w praktyce Galaxy Z Flip powinien być zauważalnie szybszy od Motoroli RAZR.

Samsung Galaxy Z Flip posiada płaską powierzchnię po otwarciu, a Motorola zastosowała charakterystyczny garb z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych.

Źródło: gizchina.com