Samsung Galaxy Z Flip - nowe zdjęcia pokazują ogromne wybrzuszenie na zagięciu

Prawda kole w oczy. Galaxy Z Flip nie zaoferuje idealnie płaskiego ekranu. Smartfon będzie miał spore wybrzuszenie na środku wyświetlacza.

Elastyczne smartfony są pełne sprzeczności. Z jednej strony z pewnością są to urządzenia przyszłości, które nie bez powodu tak bardzo podobają się fanom nowych technologii. Z drugiej strony jakkolwiek głupio to nie brzmi w XXI wieku technologia produkcji elastycznych ekranów jest w powijakach.

Samsung Galaxy Z Flip - nowe zdjęcia pokazują ogromne wybrzuszenie na zagięciu

Źródło: gizchina.com

Producenci nie posiadają odpowiedniego zaplecza technicznego oraz technologicznego, aby produkować idealne, elastyczne ekrany, które jakością i wytrzymałością chociaż próbowałyby dorównywać jakością płaskim panelom.

Okazuje się, że elastyczne ekrany nadal wyglądają i działają jak prototypy.

Składane urządzenia kolejnej generacji z Motorolą Razr i niezaprezentowanym jeszcze Samsungiem Galaxy Z Flip nadal mają spore wybrzuszenie w miejscu zginania ekranu.

W przypadku drugiego z smartfonów producent zastosował unikalny ekran Ultra Thin Glass pokryty cienką warstwą szkła. Myśleliśmy, że rozwiązanie to poprawi zarówno właściwości elastycznego ekranu, jak i jego wygląd. Okazuje się, że na takie zmiany musimy jeszcze zaczekać. Samsung Galaxy Z Flip nadal posiać będzie spore zmarszczenia w środkowej części ekranu dokładnie w miejscu zgięcia.

W praktyce elastyczny ekran Samsunga Galaxy Z Flip nigdy nie zostanie wyprostowany w 100 procentach. Po otwarciu w środkowej części ekranu widoczne i wyczuwalne będzie wybrzuszenie, które znajduje się bezpośrednio nad zawiasem umożliwiającym składanie i rozkładanie ekranu.

Samsung Galaxy Z Flip - nowe zdjęcia pokazują ogromne wybrzuszenie na zagięciu

Źródło: gizchina.com

Samsung na oficjalnej reklamie, która została już pokazana podczas rozdania Oscarów drobnym drukiem zaznaczył, że zagięcie jest widoczne i jest to normalna cecha wyświetlacza Samsunga Galaxy Z Flip.

Niestety ale nawet Samsung, który jest liderem w dziedzinie produkcji matryc i wyświetlaczy nie jest w stanie poradzić sobie z wyprodukowaniem w pełni dopracowanego elastycznego panelu AMOLED.

Samsung Galaxy Z Flip zostanie zaprezentowany oficjalnie już jutro w godzinach wieczornych na konferencji Galaxy Unpacked. Urządzenie pojawi się obok modeli z rodziny Galaxy S20.

Źródło: gizchina.com