Samsung Galaxy Z Flip uzyskuje certyfikacje FCC

Starania o certyfikat FCC wskazują, że premiera Galaxy Z Flip zbliża się wielkimi krokami.

Wprowadzenie nowego modelu smartfona na rynek wcale nie jest takie proste. W środku znajduje się wiele środków łączności, które muszą spełniać ścisłe wymagania. W tym celu konieczne jest przejście procesu certyfikacji oraz otrzymanie konkretnego certyfikatu.

Samsung Galaxy Z Flip uzyskuje certyfikacje FCC

Za niecałe trzy tygodnie Samsung na specjalnej konferencji Galaxy Unpacked w San Francisco zamierza zaprezentować nowe urządzenia z rodziny Galaxy S20 oraz kolejnego składanego smartfona z elastycznym ekranem. Galaxy Z Flip otrzymał właśnie zielone światło od FCC czyli Federalnej Komisji Łączności Stanów Zjednoczonych. Otrzymanie tego dokumentu jest niezbędne, aby smartfon mógł być oficjalnie sprzedawany w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz również:

Certyfikacja FCC znacząco zbliża urządzenie do premiery rynkowej. Niestety sam certyfikat wystawiony przez Federalną Komisję Łączności nie zdradza żadnych specyfikacji technicznych, ani informacji o nadchodzącym urządzeniu. Na szczęście większość szczegółów dotyczących Galaxy Z Flip już posiadamy, a najnowszy certyfikat potwierdza jedynie, że Galaxy Z Flip zadebiutuje już 11 lutego 2020 roku.

Przypominamy, że Galaxy Z Flip będzie kolejnym składanym smartfonem z elastycznym ekranem od Samsunga. Urządzenie zaoferuje konstrukcje typu clamshell i konkurować będzie z Motorolą razr, której oficjalna premiera odbyła się zaledwie dwa dni temu. Urządzenie kosztować będzie od 850 do 1450 dolarów i zaoferuje procesor Qualcomm Snapdragon 855.

Sprawdź najnowsze doniesienia o Samsungu Galaxy S20 tutaj.

Źródło: sammobile.com