Samsung Galaxy Z Flip w wersji 5G - co o nim wiemy?

Samsung przygotowuje się do wprowadzenia na rynek Galaxy Z Flip w wersji z 5G. Czy wymagana będzie zmiana procesora na nowszy?

Po kilku miesiącach od premiery Galaxy Z Flip Koreańczycy przygotowują się do wprowadzenia nowej wersji smartfona w wersji z 5G.

Samsung Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip

Na lutowym wydarzeniu z cyklu Galaxy Unpacked zaprezentowano smartfony z rodziny Galaxy S20 oraz nowego składanego smartfona - Galaxy Z Flip. W porównaniu do braci z rodziny Galaxy S20, Galaxy Z Flip został wyposażony w zeszłoroczny procesor Qualcomm Snapdragon 855+ oraz modem sieci 4G LTE.

W ciągu ostatnich kilku tygodni w sieci pojawiły się plotki na temat Samsunga Galaxy Z Flip w nowej wersji z obsługą modemu sieci 5G. Wszystko zaczęło się od nowego oprogramowania układowego dla smartfona Galaxy o numerze modelu SM-F707B.

Oryginalny Galaxy Z Flip opisany został jako SM-F700. Literka F w nazwie wskazuje, że mowa o składanym urządzeniu. Galaxy Fold posiada numer modelu SM-F900. Z tego właśnie względu podejrzewamy, że SM-F707B jest zmodyfikowaną wersją Galaxy Z Flip, a literka B wskazuje na obsługę sieci 5G. Przykładowo Samsung Galaxy S10 z modemem sieci 5G został opisany jako SM-G977B.

Dziś uzyskaliśmy kolejne informacje potwierdzające, że Samsung faktycznie pracuje nad wersją Galaxy Z Flip z wbudowanym modemem sieci 5G. Portal xda-developers odkrył zgłoszenie certyfikacyjne, które dotyczy Samsunga Galaxy Z Flip 5G o numerze modelu SM-F707B. Wcześniej to samo źródło potwierdziło istnienie OPPO Find X2 Neo oraz Samsunga Galaxy A71s 5G.

Zgłoszenie certyfikacyjne Samsunga Galaxy Z Flip 5G

Zgłoszenie certyfikacyjne Samsunga Galaxy Z Flip 5G

Prawdopodobnie Samsung Galaxy Z Flip 5G nadal wykorzystywać będzie procesor Qualcomm Snapdragon 855+. Układ ten jest kompatybilny z zewnętrznymi modemami sieci 5G. Alternatywnie Samsung może zastosować nieco szybszy układ Qualcomm Snapdragon 865, ale tego dowiemy się prawdopodobnie dopiero podczas premiery urządzenia.

Interesują Cię najnowsze smartfony Samsunga. Sprawdź informacje na temat Galaxy Note 20.

Podoba Ci się Galaxy Z Flip? Sprawdź, gdzie kupisz go w najniższej cenie.