Samsung Galaxy Z Flip z 15 W ładowaniem i małą baterią - wycieka certyfikat 3C

Samsung Galaxy Z Flip zadebiutuje na rynku z wolnym ładowaniem i baterią z Galaxy S10

Spodziewamy się, że za niespełna cztery tygodnie razem z modelami z serii Galaxy S20 Samsung zdecyduje się zaprezentować składanego smartfona z elastycznym ekranem i obudową typu clamshell.

Samsung Galaxy Z Flip z 15 W ładowaniem i małą baterią - wycieka certyfikat 3C

Źródło: nl.letsgodigital.org

Wiemy już, że urządzenie nazywać się będzie Samsung Galaxy Z Flip i otrzymało nazwę kodową Samsung Bloom. Smartfon podobno został już zaprezentowany wyseleksnonojwanemu gronu dziennikarzy i potentatów rynkowych na targach Consumer Electroncis Show 2020 na początku stycznia w Las Vegas.

Galaxy Z Flip zaoferuje topowy procesor Qualcomm Snapdragon 865 lub zeszłorocznego Snapdragona 855 oraz elastyczny ekran z wbudowaną 10 MP matrycą do selfie.

Samsung Galaxy Z Flip o numerze modelu SM-F700 otrzymał właśnie certyfikat 3C w Chinach, który ujawnia nieco szczegółów na temat zasilania. Dokument ten jest niezbędny, aby urządzenie mogło zadebiutować w sprzedaży w Chinach.

Dowiadujemy się z niego, że zgodnie z poprzednimi plotkami Galaxy Z Flip zaoferuje wolny 15 W system ładowania przewodowego, który znamy od 2015 roku. Po raz pierwszy z 15 W ładowarką Fast Charge zadebiutował Samsung Galaxy S6. Nieco bardziej niepokojąca jest druga informacja, która wskazuje, że całkowita pojemność akumulatora to zaledwie 3300 mAh.

3300 mAh to niezbyt imponująca liczba, która w połączeniu z wydajnym procesorem oraz elastycznym ekranem spowoduje, że Galaxy Z Flip z pewnością nie będzie zachwycał czasem pracy na baterii. Przypominamy, że Samsungi Galaxy S8 i Galaxy S8+ posiadają odpowiednio 3000 mAh i 3500 mAh akumulatory. Akumulator o identycznej pojemności, co Galaxy Z Flip posiada Samsung Galaxy S10, a jego użytkownicy narzekają na czasy pracy na pojedynczym ładowaniu.

Certyfikat, który wyciekł do sieci nie zdradza żadnych dodatkowych szczegółów na temat nadchodzącego modelu. Obecnie wiemy, że Galaxy Z Flip nie będzie następcą dla Galaxy Fold. Oba smartfony dedykowane będą do innych odbiorców. Na dodatek Galaxy Z Flip będzie dwukrotnie tańszy od Galaxy Fold. Głównym konkurentem dla nowego smartfona z elastycznym ekranem od Samsunga jest Motorola RAZR.

Źródło: 91mobiles.com