Samsung Galaxy Z Flip z 6,7 calowym ekranem, ale bez 108 MP aparatu

Najnowsze plotki z Twitter'a donoszą, że Galaxy Z Flip zaoferuje spory ekran, ale niestety na aparat rodem z Galaxy S20 Ultra nie ma co liczyć.

Samsung w tym roku zmienia strategię. Najnowszy składany smartfon Galaxy Z Flip z elastycznym ekranem wcale nie będzie tak drogi, jak mogłoby się wydawać. Dzięki zmienionej konstrukcji z jednym elastycznym ekranem oraz małym wyświetlaczem do powiadomień oraz zastosowaniem słabszych podzespołów Galaxy Z Flip będzie o dwa razy tańszy od Galaxy Fold. Dodatkowo dzięki tak dużej różnicy w cenie i zupełnie odmiennej oba smartfony nie będą ze sobą konkurować.

Samsung Galaxy Z Flip z 6,7 calowym ekranem, ale bez 108 MP aparatu

Źródło: samsung.com

Galaxy Z Flip będzie głównym konkurentem dla hitowej Motoroli RAZR, której polska premiera odbędzie się w środę 22 stycznia. Dzięki Isahanowi Agarwalowi otrzymaliśmy kilka informacji na temat nadchodzącego smartfona.

Dla niektórych największym rozczarowaniem może być brak 108 MP matrycy ISOCELL Bright HMX, która zostanie zastosowana w Galaxy S20 Ultra. Zamiast niego Galaxy Z Flip zaoferuje aparaty podobne do tych, które znamy z Galaxy S10. Główna matryca posiadać będzie rozdzielczość 12 MP. Urządzenie zostanie wyposażone w 256 GB wbudowanej pamięci masowej. Przewiduje się, że będzie to jedyna konfiguracja Galaxy Z Flip.

W chwili obecnej nadal nie potwierdziły się plotki o rzekomym zastosowaniu małego akumulatora o pojemności nieco ponad 3000 mAh. Urządzenie z pewnością zadebiutuje w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej oraz fioletowej. Nie wiemy, czy Samsung zdecyduje się na produkcję w innych kolorach.

Samsung Galaxy Z Flip powinien zadebiutować razem z rodziną Galaxy S20 na specjalnej konferencji z cyklu Galaxy Unpacked 11 lutego 2020 roku w San Francisco.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Źródło: xda-developers.com