Samsung Galaxy Z Fold 2 5G nie taki idealny - ekran nie jest płaski

Galaxy Z Fold 2 nie trafił jeszcze do sklepów, ale dziennikarze dostali już egzemplarze testowe. Niestety urządzenie nie zachwyca. Wada z poprzednika pozowała.

Samsung w dalszym ciągu jest jednym z liderów na rynku urządzeń z elastycznymi ekranami. Koreańczycy jako pierwsi wprowadzili na rynek składanego smartfona z ekranem pokrytym szkłem. Wyświetlacz Ultra Thin Glass z Galaxy Z Flip trafił również do najnowszego Galaxy Z Fold 2 5G. Niestety implementacja nie wyszła inżynierom najlepiej.

Galaxy Z Fold 2 5G

Galaxy Z Fold 2 5G

Pierwszy Galaxy Fold miał ogromne problemy z wyświetlaczem, które spowodowały chwilowe wycofanie urządzenia z rynku i opóźnienie premiery o wiele miesięcy.

Niestety najnowszy Galaxy Z Fold 2 również cierpi z powodu nie do końca dopracowanego wyświetlacza. Nowy smartfony nadal nie posiada idealnie płaskiego ekranu po pełnym otwarciu. Wyświetlacz nadal wygina się w miejscu implementacji zawiasów.

W sieci pojawiły się pierwsze filmy pokazujące widoczne wybrzuszenie w ekranie Samsunga Galaxy Z Fold 2 5G.

Nadchodzący smartfon pokazuje, że technologia elastycznych ekranów nadal się rozwija, a na dopracowane urządzenia musimy poczekać kilka lat. Galaxy Z Fold 2 5G z pewnością znajdzie wielu odbiorców, ale nie stanie się hitem sprzedażowym. Wszystko przez wygórowaną cenę detaliczną.

Pełna premiera Galaxy Z Fold 2 5G odbędzie się 1 września. Cena ma wynosić około 2000 dolarów.

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy Z Flip.

Źródło: gizchina.com