Samsung Galaxy i Apple iPhone: pojawią się wodoszczelne modele?

Na zakończonych kilka dni temu targach CES 2012 firma HzO zaprezentowała interesującą technologię pozwalającą uszczelnić np. smartfony i tablety w taki sposób, aby bez uszczerbku wytrzymały zanurzenie w wodzie. Według serwisu Pocket-Lint rozwiązaniem tym mocno zainteresowały się firmy Samsung i Apple.

Zakończone targi CES 2012 to arena prezentacji wielu interesujących rozwiązań, wśród których z pewnością na uwagę zasługuje technologia firmy HzO.

Rozwiązanie to nosi oznaczenie WaterBlock i polega na pokryciu przenośnego urządzenia (na zewnątrz i wewnątrz) takiego jak smartfon, czy tablet wodoodporną warstwą nanometrowej grubości. Dzięki temu powinno ono bez uszczerbku wytrzymać zanurzenie w wodzie i to nawet przez kilka godzin.

Jak informuje serwis Pocket-Lint, amerykańska technologia zrobiła ogromne wrażenie i bardzo zainteresowała dwóch potentatów na rynku przenośnych urządzeń - firmy Samsung i Apple. Oznacza to, że za jakiś czas wprowadzą one być może na rynek smartfony/tablety, które będą w stanie wytrzymać zanurzenie w wodzie i to bez potrzeby stosowania specjalnych pokrowców.

Niestety obecnie nie wiadomo o ile zastosowanie nowej technologii zwiększyłoby koszt produkcji przenośnych urządzeń. Z pewnością jednak zaoferowanie w wodoszczelnej wersji iPhone'a, czy smartfona z rodziny Galaxy spotkałoby się z zainteresowaniem części konsumentów.

Rzecznik firmy HzO twierdzi, że wkrótce rozpocznie się proces rejestracji producentów smartfonów co może sugerować, że nie tylko Apple i Samsung interesują się nowymi technologiami.

Kiedy zobaczymy pierwsze zabezpieczone nanometrową warstwą produkty? Zdaniem firmy HzO "w następnym sezonie telefonów komórkowych".

_____________

Fantastyczne rozwiązanie. Co prawda obecnie można kupić wodoszczelne etui do iPhone'a za ok. 60 złotych, lecz pod względem wygody użytkowania ma się ono nijak do technologii WaterBlock.

Zdaniem firmy HzO wzrost cen produktów korzystających z procesu nanoszenia nanometrowej powłoki powinien być nieznaczny, lecz jak naprawdę będzie, tego obecnie nie wiadomo. Mam do was w związku z tym pytanie: ile bylibyście skłonni dopłacić za wodoszczelność?