Samsung Galayx A31 otrzymuje certyfikat Bluetooth

Bluetooth SIG wydało certyfikat. Premiera przystępnego cenowo Samsunga zbliża się wielkimi krokami.

Samsung od dłuższego czasu pracuje nad modelami z rodziny Galaxy A 2020. W tym roku poszczególne modele pojawiają się w różnych odstępach czasu. Producent zachował jednak pewną hierarchię - na początku zaprezentowano najwyższe i najlepiej wyposażone urządzenia, a stopniowo na rynku pojawiają się kolejne, tańsze smartfony.

Samsung Galayx A31 otrzymuje certyfikat Bluetooth

Źródło: samsung.com

W grudniu 2019 roku dowiedzieliśmy się, że Samsung pracuje nad następcami dla Galaxy A30 oraz Galaxy A40. Model Galaxy A31 otrzymał właśnie certyfikat od organizacji Bluetooth SIG. Dokument ten jest niezbędny, aby urządzenie wyposażone w moduł Bluetooth mogło zostać wprowadzone do obrotu.

Zobacz również:

  • Samsung szaleje i przecenia Galaxy S23 Ultra oraz Galaxy A54 5G [29.03.2023]

W sieci znajduje się już cały dokument certyfikacyjny dla Samsunga Galaxy A31. Czego można się z niego dowiedzieć?

Certyfikat dotyczy Samsunga Galaxy A31 o numerze modelu SM-A315F_DS. Oznacza to, że mowa o europejskiej wersji Galaxy A31 z obsługą Dual SIM. Oczywiście będzie to smartfon wyposażony w modem sieci 4G LTE.

Poza tymi informacjami z certyfikatu nie dowiemy się za wiele. Data wydania certyfikatu to 3 marca 2020 roku, a urządzenie wyposażone będzie w Bluetooth 5.0, co nie jest niczym nadzwyczajnym.

Samsung Galaxy A31 zastąpi model Galaxy A30. W porównaniu do poprzednika zaoferuje większą ilość wbudowanej pamięci masowej. Dodatkowo patrząc na inne ostatnio zaprezentowane urządzenia Samsunga można oczekiwać, że zamiast wycięcia w ekranie Koreańczycy postawią na kamerkę do selfie wbudowaną bezpośrednio w ekran.

Smartfon zadebiutuje z Androidem 10 z nakładką One UI 2.0 od razu po wyjęciu z pudełka. Spodziewamy się, że w tym roku Samsung wykorzysta układ MediaTek MT6768V zamiast Snapdragona. Urządzenie zostanie wyposażone w 4 GB pamięci operacyjnej i spory akumulator o pojemności 5000 mAh.

Aparat zaoferuje zdjęcia w rozdzielczości 48 MP. Główny obiektyw do pomocy będzie miał 5 MP matrycę makro.

W dalszym ciągu Samsung nie przekazał, kiedy Galaxy A31 pojawi się w sklepach.

Źródło: gsmarena.com