Samsung Gear 2 będzie znacznie tańszy od Galaxy Gear. Ile bylibyście skłonni za niego zapłacić?

Porównywarka cen idealo przedstawiła analizę zmian ceny urządzenia naręcznego Galaxy Gear.

Samsung Galaxy Gear to pierwszy "inteligentny" zegarek koreańskiej firmy, który jednakże nie wzbudził zainteresowania konsumentów narzekających przede wszystkim na krótki czas pracy na baterii oraz toporny design. Oczywiście nie bez znaczenia była tutaj również cena urządzenia ustalona na poziomie 1199 złotych.

Ten ostatni parametr "trafił na warsztat" zespołu stojącego za porównywarką cen idealo, który przedstawił interesującą analizę pokazującą jak kształtowała się cena Galaxy Gear w ciągu pierwszych miesięcy od mającej miejsce we wrześniu 2013 roku premiery urządzenia:

Samsung Gear 2 będzie znacznie tańszy od Galaxy Gear. Ile bylibyście skłonni za niego zapłacić?

Zmiany ceny Galaxy Gear wg danych porównywarki idealo

Jak widzicie, analiza wskazuje systematyczny spadek ceny: w ciągu dwóch pierwszych miesięcy o osiem procent, w grudniu 2013 roku o kolejne dwanaście procent. Obecnie łączny spadek ceny wynosi 27%.

Zobacz również:

  • Samsung Gear wymusi aktualizację do Tizen OS
  • Najlepsze dyski przenośne 2021/2022 [Ranking]

Samsung Gear 2

Kilka dni temu poznaliśmy następcę Galaxy Gear, czyli pracujący pod kontrolą systemu Tizen OS model Gear 2, któremu towarzyszył nieco mniej wydajny model Gear 2 Neo. Niestety obecnie nie znamy cen tych urządzeń. Porównywarka cen idealo opierając się na powyższych analizach ceny oraz licznych raportach, które pojawiły się w Sieci przekonuje jednak, że Gear 2 powinien kosztować znacznie mniej od swojego poprzednika.

Źródło informacji: idealo.pl