Samsung Gear 2 i Gear 2 Neo - nie kupicie ich, a jeżeli nawet, to wybierzecie droższy model

Jeżeli urządzenia naręczne Samsung Gear 2 i Gear 2 Neo nie będą oferowane w przystępnej cenie, ich sukces rynkowy, przynajmniej w Polsce, będzie raczej mało prawdopodobny.

Podczas targów MWC w Barcelonie oprócz premiery smartfona Galaxy S5 Samsung przygotował niespodziankę w postaci dwóch nowych "inteligentnych" zegarków - modeli Gear 2 i Gear 2 Neo. W porównaniu do poprzednika - modelu Galaxy Gear - wyróżnia je system Tizen oraz znacznie lepszy design cechujący się m.in. przeniesieniem modułu aparatu z paska (wyglądało to okropnie) nad kopertę zegarka. Ponadto Samsung wprowadził rozwiązania, których, chyba ku zaskoczeniu wszystkich, brakowało w modelu Galaxy Gear. Mam tutaj na myśli pulsometr i funkcje przydatne dla osób aktywnie spędzających czas.

Może być za drogo

Sukces tych gadżetów ściśle związany jest (przynajmniej w Polsce) z ich cenami, których oficjalnie jeszcze nie poznaliśmy. Niedawno urządzenia te pojawiły się jednak w ofercie sklepu internetowego Redcoon:

- model Samsung Gear 2 został wyceniony na 1290 złotych

- model Samsung Gear 2 Neo kosztuje o 100 zł. mniej

Jeżeli kwoty te, oraz różnica między nimi, będą na zbliżonym poziomie, gdy Samsung wprowadzi zegarki do sprzedaży, wydaje się, że:

- nie będziecie zainteresowani ich zakupem

- jeżeli już zdecydujecie się na zakup to. wybierzecie droższy model Gear 2

Dlaczego?

Wniosek nr 1:

W jednym z artykułów zapytałam Was ile byście byli skłonni zapłacić za nowe gadżety Samsunga. W Waszych komentarzach najczęściej pojawiała się kwota 600 zł.

Wniosek nr 2:

Najciekawszą funkcjonalnością modelu Galaxy Gear był wbudowany aparat (kamerka), którego pozbawiony został model Gear 2 Neo. Wydaje mi się, że 100 złotych w żaden sposób nie jest w stanie zrekompensować tej straty.

Co sądzicie na ten temat?