Samsung Gear 2 i Gear 2 Neo - nowe, lepsze zegarki z Tizen OS

Samsung zaprezentował nowe "inteligentne" zegarki - modele Gear 2 i Gear 2 Neo. Urządzenia w porównaniu do poprzednika nie tylko prezentują się znacznie lepiej, ale oferują również kilka bardzo istotnych dla użytkowania zmian.

Pierwszy "inteligentny" zegarek Samsunga - Galaxy Gear - nie został zbyt dobrze przyjęty przez rynek. Dzisiaj możemy już jednak zaprezentować Wam jego następców - modele Gear 2 i Gear 2 Neo. Jak widzicie, wraz z nimi koreański producent zrezygnował z nazwy "Galaxy".

W odróżnieniu od poprzednika nowe zegarki korzystają z systemu systemu Tizen OS, który w porównaniu do Androida powinien znacznie bardziej oszczędniej obchodzić się z zamontowanym akumulatorem o nieco mniejszej pojemności 300 mAh. Ponadto nowe urządzenia cechuje bardziej smukła i lżejsza konstrukcja, odświeżony design (zmiany dotyczą np. aparatu, który umieszczono za kopertą, a nie na pasku) oraz dodanie tak przydatnych funkcji dla tego typu gadżetu jak pulsometr.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [17.09.2021]

Specyfikacja modelu Gear 2:

- ekran 1,63 cala Super AMOLED (320 x 320 pikseli)

- dwurdzeniowy procesor 1 GHz

- 512 MB pamięci RAM

- 4 GB pamięci ROM

- Bluetooth 4.0 LE

- aparat 2 MP

- port podczerwieni (można korzystać z zegarka jak z pilota do telewizora)

- akumulator 300 mAh (ma pozwalać na 2-3 dni pracy)

Model Gear 2 Neo to mniej interesująca propozycja ze względu na brak wbudowanego aparatu 2 MP. W zamian za to cechuje się on jednak niższą wagą wynoszącą 55 gramów.

Na koniec warto dodać, że oba urządzenia mogą się pochwalić certyfikatem IP67, co oznacza, że są odporne na działanie wody i pyłu.

Kiedy premiera rynkowa?

W kwietniu. Niestety obecnie nie wiadomo ile opisane urządzenia będą kosztowały.