Samsung Gear Fit2 jako autonomiczne urządzenie pozostawia w tyle Apple Watch

Najnowsza opaska fitness samsunga - Gear Fit2 - zapowiada się świetnie.

Gear Fit2 to najnowsza opaska fitness Samsunga. Urządzenie wyposażone zostało w kolorowy 1,5-calowy wyświetlacz dotykowy Super AMOLED o rozdzielczości 216 x 432 pikseli, układ Dual Core (1 GHz), 512 MB pamięci RAM i 4 GB przestrzeni na pliki. Co istotne w przypadku tego typu sprzętu, użytkownik otrzymał do dyspozycji szeroką gamę różnych czujników: akcelerometr, żyroskop, pulsometr, wbudowany GPS i barometr. Dodatkowo może skorzystać z autonomicznego odtwarzacza MP3 (obsługiwane formaty: MP3, WMA, WAV, AAC, M4A, AMR, AWB, OGG, OGA, 3GA) oraz funkcji przesyłania danych o treningu między S Health a innymi aplikacjami i funkcji automatycznego rozpoznawania aktywności.

Samsung Gear Fit2

Samsung Gear Fit2

Gear Fit2 pracuje pod kontrolą systemu Tizen i pozwala na współpracę ze smartfonami (za pomocą Bluetooth) korzystającymi z systemu Android 4.4. Ponadto cechuje się spełnieniem wymagań certyfikatu IP68 (odporność na zanurzenia w wodzie o głębokość do 1,5 metra przez maks. 30 minut) oraz długim czasem pracy na baterii sięgającym 5 dni.

Samsung Gear Fit2 vs Apple Watch

Jeżeli szukasz autonomicznego urządzenia, które sprawdzi się jako pomocne narzędzie w ćwiczeniach opaska fitness Gear Fit2 wydaje się świetną propozycją. W porównaniu z nią smartwatch Apple Watch wypada słabo przede wszystkim ze względu na brak modułu GPS (dla mnie dyskwalifikuje to Watcha). Kolejne istotne różnice to czas pracy na baterii (do 18 godzin w przypadku Watcha) i pełna wodoszczelność (Watch nie jest wodoszczelny a jedynie "odporny na zachlapanie i kontakt z wodą").

Oczywiście Watch już po sparowaniu ze smartfonem oferuje znacznie więcej możliwości przede wszystkim ze względu na obsługę aplikacji (jest to przecież smartwatch a nie opaska fitness). Warto jednak przy tej okazji przypomnieć, że na tym polu nie jest tak dobrze jakby tego chciało Apple. Deweloperzy stracili bowiem ponoć zainteresowanie tą platformą znacznie ograniczając dostawy nowych aplikacji.

Na koniec jeszcze kolejne szalenie istotne informacje: Gear Fit2 trafi do sprzedaży 10 czerwca. Niestety jego cena w Polsce nie została podana. W Stanach Zjednoczonych ustalono ją na poziomie 179 USD.