Samsung Gear Live kontra LG G Watch

Wkrótce na rynku pojawią się pierwsze zegarki pracujące pod kontrolą systemu Google Android Wear - modele Samsung Gear Live i LG G Watch. Zobaczcie czym się różnią.

Podczas konferencji Google I/O zaprezentowane zostały pierwsze inteligentne zegarki pracujące pod kontrolą systemu Android Wear, czyli modele LG G Watch i Samsung Gear Live. Czym się różnią?

Design

Oba urządzenia mają prostokątne koperty i spełniają standard IP67, co oznacza, że są wodo- i pyłoodporne. Różnice występują w kolorach:

- Samsung Gear Live oferowany jest w wersjach czarnej i czerwonej

- LG G Watch w wersjach Black Titan i White Gold

Samsung Gear Live kontra LG G Watch

LG G Watch

Wyświetlacz

LG G Watch oferuje 1,65-calowy wyświetlacz wykonany w technologii IPS, natomiast gadżet Samsunga nieco mniejszy panel AMOLED o przekątnej 1,63 cala.

Pod względem rozdzielczości wygrywa Gear Live (320 x 320 pikseli). W przypadku G Watch wynosi ona 280 x 280 pikseli.

Wydajność, zasilanie, dodatki

LG G Watch korzysta z układu Qualcomm Snapdragon 400 1,2 GHz, natomiast Gear Live z układu pracującego z takim samym zegarem (niestety nie poznaliśmy jego nazwy). Oba urządzenia dysponują 512 MB pamięci RAM i 4 GB wewnętrznej pamięci. Różnice napotykamy w zasilaniu. Model LG dysponuje akumulatorem o pojemności 400 mAh (1 dzień pracy), natomiast model Samsunga korzysta z mniej pojemnego akumulatora (300 mAh), który jednakże zapewnia 1-2 dni pracy i pozwala na bezprzewodowe ładowanie. Na koniec warto też dodać, że drugie z tych urządzeń powinno przypaść do gustu osobom z zacięciem do uprawiania sportu, ponieważ oferuje do ich dyspozycji czujnik tętna.

Samsung Gear Live kontra LG G Watch

Samsung Gear Live

Ceny

Samsung Gear Live został wyceniony na 199 USD/ 145 euro, natomiast LG G Watch będzie sprzedawany za 229 USD/ 168 euro. Na korzyść pierwszego z urządzeń przemawia więc niższa cena idąca w parze z wyższa rozdzielczością ekranu oraz bardzo ważnym dla niektórych osób dodatkiem w postaci pulsometru.

______________

Osobiście wybrałbym gadżet Samsunga. A Wy?