Samsung Good Lock zadziała z Androidem 10! - aktualizacja już w lutym

Narzędzie do rozszerzonej personalizacji One UI będzie kompatybilne z Androidem 10. Sprawdź, kiedy pojawi się aktualizacja.

Niektórzy użytkownicy mogą nie pamiętać, kiedy w 2016 roku Samsung po raz pierwszy udostępnił aplikację Good Lock. Program kompatybilny był z urządzeniami z Androidem 6.0 Marshmallow. Później przez dwa lata aplikacja nie była aktualizowana, aby powrócić w 2018 roku wraz z obsługą Androida 8.0 Oreo.

Samsung Good Lock zadziała z Androidem 10! - aktualizacja już w lutym

Źródło: samsung.com

W 2019 roku Good Lock został zaktualizowany, aby współpracował z Androidem 9.0 Pie, a teraz Koreańczycy planują wprowadzić kolejną aktualizację. Good Lock 2020 kompatybilny będzie z Androidem 10 na najnowszych flagowych urządzeniach Samsunga.

Aplikacja została napisana na nowo specjalnie z myślą o Androidzie 10 oraz autorskiej nakładce One UI 2.0. Samsung zdradził właśnie, że program zostanie udostępniony użytkownikom już 3 lutego na tydzień przed konferencją Galaxy Unpacked.

Pracownik Samsunga odpowiedzialny za rozwój projektu potwierdził na oficjalnym koreańskim forum Samsung Korea, że aplikacja Good Lock 2020 pojawi się lutym 2020 roku na jedenaście miesięcy po premierze Good Lock 2019.

Przy okazji dowiedzieliśmy się również dlaczego rozwój Good Lock jest taki powolny. Samsung potwierdził, że każda aplikacja pisana jest od zera z myślą o danej wersji systemu operacyjnego Android. W związku ze zmianami w kodzie źródłowym Androida Samsung nie może stosować aktualizacji przyrostowej w stosunku do Good Lock.

Good Lock 2020 będzie w pełni kompatybilny z nakładką One UI 2.0 oraz trybem nocnym w obrębie całego systemu. Lockstar otrzyma możliwość automatycznego układania elementów, aby dopasować je do tła za pomocą oprogramowania z AI. Pojawi się także szczegółowy widok powiadomień, o który prosiła znaczna część użytkowników.

Task Changer umożliwi uruchomienie pionowego menu wielozadaniowości znanego ze starszych wersji nakładek TouchWiz. Wprowadzono zmiany w obrębie asystenta dźwięku, trybu obsługi jedną ręką oraz motywów. Program NavStar ze względu na napotkane błędy pojawi się nieco później.

Opracowywane są także nowe funkcje dla ekranu głównego, które podobnie, jak Nav Star zostaną udostępnione w późniejszym okresie czasu.

Good Lock początkowo pojawi się w Korei Południowej, a z czasem zawita również do innych krajów.

Źródło: sammobile.com