Samsung Health z kontrowersyjną zmianą! O co chodzi?

Samsung wprowadził z pozoru małą aktualizację do aplikacji Health. Jak się jednak okazuje, okazałą się dość dużym problemem dla większości użytkowników Galaxy Watch 4.

Źródło: Samsung

Samsung niedawno wprowadził pewne zmiany dotyczące UI do swojej platformy Health, Według najnowszych doniesień, wielu użytkowników Galaxy Watch 4 nie wydaje się zbyt zadowolonych z rezultatu tej zmiany. W skrócie - wykres ciągłego tętna w Samsung Health całkowicie zniknął. Został on zastąpiony przez nowy typ wykresu, który uśrednia tętno użytkownika w pasy czasu.

Zaletą posiadania tego nowego systemu jest to, że łatwo pozwala użytkownikom odczytać najwyższe i najniższe stawki BMP w danym czasie. Z drugiej strony - brakuje mu szczegółowych danych, które mógł produkować wcześniejszy wykres.

Zobacz również:

  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [6.12.2021]
  • Ćwiczysz z Galaxy Watch? Samsung Health dostało ciekawą aktualizację
  • Gdzie najtaniej kupić MacBooka? [Aktualizacja 06.12.2021]
Samsung Health - stary wykres tętna

Źródło: Samsung Health

Samsung Health - stary wykres tętna

Źródło: Samsung Health

Samsung Health - nowy wykres tętna

Źródło: Samsung Health

Samsung Health - nowy wykres tętna

Źródło: Samsung Health

Użytkownicy Galaxy Watch 4, którzy były jednymi z pierwszych, aby zauważyć tę nową zmianę, wypowiedzieli się na ten temat na forum Reddit. Głosy sprzeciwu są jednak podzielone, gdyż jedni winią za to nowy system Wear OS 3, natomiast drudzy zdają się zrzucać wszystko na sam zegarek. Jednak głównym komponentem, który Samsung zaktualizował jest aplikacja Health. Innymi słowy, ten nowy wykres powinien zastąpić stary niezależnie od tego, z którego urządzenia pomiarowego Galaxy korzystasz.

Przedstawiciel Samsunga potwierdził, że nie jest to błąd, a celowa zmiana. Wykres Continuous Heart Rate został usunięty wraz z ostatnią aktualizacją Samsung Health, a jedynym sposobem na jego odzyskanie jest zainstalowanie starszej wersji tej aplikacji, która zachowuje poprzedni wygląd wykresu. Jednak nie będzie to trwałe i idealne rozwiązanie, jeśli chcesz doświadczyć innych nowych funkcji, które mogą być dodawane przez kolejne aktualizacje.