Samsung Illusion - "androidowy" smartfon ze średniej półki

W Sieci pojawiły się informacje na temat nowego smartfona Samsunga noszącego oznaczenie Illusion. Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida i korzysta z 1-gigahercowego procesora.

Informacja na temat Samsunga Illusion pojawiła się w sieci Verizon Wireless. Wynika z niej, że dysponuje on obudową o zaokrąglonych kształtach, natomiast jego wymiary oraz waga to, odpowiednio, 114,4 x 59,9 x 11,7 milimetra i 120 gramów.

Smartfon oferuje też 3,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 320 pikseli i korzysta z procesora Hummingbird 1 GHz. W jego wnętrzu zainstalowano ponadto 512 MB pamięci RAM, 2 GB wewnętrznej pamięci flash, slot kart microSD (w zestawie otrzymujemy kartę 2 GB) oraz aparat cyfrowy pozwalający na wykonywanie 3-megapikselowych zdjęć.

Całość zasilana jest za pomocą akumulatora o pojemności 1700 mAh i pracuje pod kontrolą systemu Android 2.3 (Gingerbread).

Nowość przeznaczona jest dla osób poszukujących smartfona ze średniej półki. Niestety obecnie nie jest znana jego dokładniejsza specyfikacja oraz data wprowadzenia do sprzedaży na rynku europejskim.