Samsung Kies - dla każdego posiadacza telefonu Samsung

Samsung Kies to oprogramowanie przeznaczone dla posiadaczy telefonów i smartfonów Samsung. Pozwala na zarządzanie jego zawartością oraz firmware.

Samsung Kies łączy urządzenie z komputerem, ułatwiając synchronizację danych pomiędzy urządzeniami oraz automatycznie powiadomi o dostępności nowego firmware. Aplikacja ta umożliwia kopiowanie danych pomiędzy telefonem a komputerem, a także synchronizację kontaktów z programem Outlook lub z Google i ich edycję. Inną funkcja jest możliwość stworzenia playlisty ulubionych utworów i zsynchronizowaniu jej z telefonem. Połączenie z komputerem może odbywać się za pomocą USB lub łączności bezprzewodowej.

Samsung Kies dostępny jest w dwóch edycjach: serii oznaczonej numerem "2" oraz serii oznaczonej numerem "3". Wydania z numerem 2 przeznaczone są dla smartfonów i tabletów wyprodukowanych przed Galaxy Note III (włączajac Galaxy S4, Note II, itd.). Wydania oznaczone trójką przeznaczone są dla nowych modeli, obsługujących Androida 4.3 i wyższe edycje. Samsung Kies 3.2.14083_17 to najnowsza wersja programu, którą można pobrać z tej strony.