Samsung ML-1640

Model drukujący szesnaście stron na minutę jest od wielu lat najtańszą pozycją w ofercie Samsunga. Może poza specjalnie wyciszonym i płaskim ML-1630 w kolorze czerni fortepianowej przeznaczonym na dyrektorskie biurka.

Model drukujący szesnaście stron na minutę jest od wielu lat najtańszą pozycją w ofercie Samsunga. Może poza specjalnie wyciszonym i płaskim ML-1630 w kolorze czerni fortepianowej przeznaczonym na dyrektorskie biurka.

Informacje: Samsung,http://www.samsung.pl

Tel. (22) 6074400

Więc poprzednikiem ML-1640 jest raczej 1610 z końca 2005 roku. Przeglądając specyfikacje z trudem można znaleźć różnice. Jedna to rozdzielczość, poprawienie rozszerzonej do 1200x600 i stosowne do dodatkowej liczby pikseli powiększenie RAM-u z dwóch do ośmiu megabajtów. Powiększono odbiornik z 50 do 100 wydruków pozostawiając 150 stronicowy podajnik bez zmian. Być może z tego powodu wzrosła waga drukarki do 5,7 kg.

Uwspółcześniono sterowniki, miejsce 98 i Me zajęły Vista i systemy 64-bitowe. Oprócz systemu Windows, są sterowniki do Maka i różnych dystrybucji Linuksa, tyle że niespolonizowane. Podobnie jak poprzednio łatwo otworzyć przednią ściankę i wyjąć zespół toneru i uzyskać wyjątkowo łatwy dostęp do całej ścieżki papieru i zakleszczonych kartek. Z powodu takiej konstrukcji drukarka może stać na regale niewiele większym od niej samej.

Jednak najważniejsza zmiana polega na zastąpieniu samych modułów drukujących. Bęben zintegrowany z zasobnikiem tonera na dwa tysiące kartek teraz wystarcza tylko na 1500. Ze stosownym obniżeniem ceny, ale i tak koszt wydruku strony pozostał niemały (11 gr). Najmniejsze Samsungi zawsze drukowały w tempie ze specyfikacji i ML-1640 kontynuuje tą tradycję. Poprawiła się jakość w prostszych próbach, można nawet bez wstydu pokazywać cieniowane wykresy z Excela. Więcej nie należy oczekiwać. W skomplikowanych tematach zwracają uwagę grube symulacje szarości spowodowane niedostatkiem rozdzielczości. Drobnica drukuje się dobrze dopóki jest czarna. Przejście na szarości powoduje wyraźną utratę jakości.

Zalety

  • niska cena
  • zwarta budowa
  • szeroka paleta sterowników

Wady

  • drogi druk
  • umiarkowana jakość
  • niewielka obciążalność