Samsung Mondi - MID z obsługą WiMAX

Południowokoreański koncern zaprezentował na targach CTIA Wireless produkt z segmentu "mobilnych urządzeń internetowych" - SWD-M100 Mondi. Urządzenie wyposażone jest w 4,3-calowy wyświetlacz dotykowy, wysuwaną klawiaturę QWERTY oraz obsługę technologii WiMAX.

Mondi (co po łacinie znaczy "świat") pracuje pod kontrolą systemu Windows Mobile 6.1. Do przeglądania stron internetowych służy mobilna wersja przeglądarki Opera 9.5. W urządzeniu znaleźć można również 4 GB pamięci do przechowywania danych, 3-megapikselowy aparat cyfrowy z funkcją nagrywania wideo, moduł GPS oraz wyjście HDMI. Produkt - poza WiMAX - obsługuje też technologie łączności Wi-Fi i Bluetooth 2.0.

Samsung Mondi - MID z obsługą WiMAX

Samsung SWD-M100 Mondi

Mondi nie jest telefonem i nie pozwala na nawiązywanie połączeń głosowych. Umożliwia za to wysyłanie wiadomości multimedialnych, porozumiewanie się przez komunikatory internetowe, obsługuje też protokoły poczty elektronicznej POP3, IMAP i SMTP.

Samsung zaprojektował Mondi do współpracy z usługą WiMAX Clear świadczoną przez operatora Clearwire. Spółka ta ogłosiła niedawno, że do końca 2010 r. zamierza udostępnić swoje usługi na 80 rynkach dla 120 mln. użytkowników.

Urządzenie trafi do sprzedaży w drugim kwartale br. w Stanach Zjednoczonych.

Więcej informacji: Samsung USA