Samsung NV: proste i eleganckie

We wrześniu tego roku firma Samsung wprowadzi na rynek 3 nowe aparaty fotograficzne z serii New Vision. Modele noszące oznaczenia NV20, NV15 i NV8 charakteryzować się będą eleganckim wyglądem i prostotą obsługi.

NV20 to pierwszy kompaktowy aparat Samsunga o rozdzielczości 12 MP. NV15 wyposażono w sensor o rozdzielczości 10 MP, natomiast NV8 - 8 MP. Rozmiar matryc we wszystkich modelach jest ten sam i wynosi 1/1,76".

Wszystkie aparaty dysponują obiektywami Schneider z zoomem optycznym 3x, ASR oraz funkcję redukcji czerwonych oczu. Są wyposażone w 2.5-calowy ekran LCD z 230 tys. pikseli oraz z obsługą technologii Smart Touch, która umożliwi łatwą kontrolę, zmianę ustawień oraz szybsze przeglądanie zdjęć. Do nowości w wymienionych cyfrówkach należą też funkcje Auto Contrast Balance oraz Image Noise Reduction.

Samsung NV: proste i eleganckie

Samsung NV20

Cyfrówki pozwalają rejestrować filmy w jakości MPEG-4 VGA (640x480 pikseli) z prędkością 30fps. Pliki przechowywać można w pamięci wbudowanej (ok. 20 MB) lub na kartach SD/SDHC/MMC.

Seria NV cechuje się eleganckim wyglądem, m.in. charakterystycznym dla serii New Vision niebieskim pierścieniem wokół obiektywu. Aparaty wyposażone są w baterie, których ładowanie może odbywać się przez port USB. W Wielkiej Brytanii za NV20 zapłacimy 249 funtów, cena NV15 wyniesie 229 funtów, a NV8 199 funtów.

Na urządzenia obowiązuje 2-letnia gwarancja.