Samsung Neo QLED 8K właśnie trafiły do polskich sklepów

Najnowsze modele Neo QLED 8K właśnie trafiły do sprzedaży. Sprawdź, co mają do zaoferowania flagowe telewizory Samsung na 2021 rok.

Samsung Neo QLED 8K właśnie trafiły do polskich sklepów

Samsung Neo QLED 8K

Seria telewizorów Samsung Neo QLED 8K to efekt połączenia sprawdzonych technologii z innowacyjnymi rozwiązaniami, które debiutują wraz z tą serią. Samsung zastosował nowe źródło światła, czyli technologię Quantum Mini LED. Dla jakości obrazu duże znaczenie ma także nowy Procesor AI Neo Quantum 8K oraz sztuczna inteligencja, która odgrywa kluczową rolę w procesie poprawy jakości wyświetlanych treści. Jej działanie jest wielotorowe – opiera się na 16 sieciach neuronowych, z których każda jest wyspecjalizowana do wąskich zadań związanych z obróbką obrazu, dźwięku i innych funkcji telewizora. Każda z sieci ma swój obszar specjalizacji.

Quantum Dot odpowiada za 100% natężenie kolorów, natomiast o idealny kontrast zadba technologia Neo Quantum HDR. Telewizory oferują Autentyczną Rozdzielczość 8K (7680×4320 pikseli), co sprawia, że 33 mln inteligentnie zarządzanych pikseli pracuje na rzeczywiste efekty. Oba modele Neo QLED 8K dostępne są w trzech rozdzielczościach: 65, 75 i 85 cali. Producent zastosował w ekranach także Powłokę Antyrefleksyjną, która minimalizuje odbicia światła na ekranie telewizora. O jakość wrażeń zadba również Ultra Szeroki Kąt Widzenia.

Samsung Neo QLED 8K właśnie trafiły do polskich sklepów

Samsung Neo QLED 8K

W modelu QN900A dostępna jest funkcja Dźwięku Podążającego za Obiektem Pro, która wykorzystuje wbudowany system głośników (6.2.2). Z kolei w modelu QN800A zastosowano Dźwięk Podążający za Obiektem+. W obu przypadkach sekretem jest system odpowiednio rozmieszczonych głośników, które „śledzą” ruch obiektów na ekranie. Dźwięk Dopasowany do Przestrzeni czy Aktywny Wzmacniacz Głosu to kolejne funkcje, które mają zapewnić najwyższe doznania podczas użytkowania nowych telewizorów. Warto dodać, że telewizory wypełniają się z soundbarami Samsung z Q-Serii. Dzięki funkcji Q-Symphony dźwięk z obu urządzeń zostanie zsynchronizowany, potęgując wrażenia dźwięku przestrzennego.

Są to także flagowe Samsung Smart TV. Widzowie znajdą tu nie tylko swoje ulubione aplikacje VoD, takie jak Netflix, HBO Go czy Player, ale także szereg dodatkowych funkcji. Wśród nowości znajduje się m.in. funkcja PC na Ekranie TV, dzięki której praca i nauka zdalna staną się łatwiejsze. Z kolei dzięki Multi View, ekran telewizora można podzielić aż na cztery części, aby podczas oglądania filmu czy meczu jednocześnie korzystać ze smartfona i wymieniać komentarze na żywo. Niski input lag, częstotliwość odświeżania 120 Hz, wsparcie dla AMD FreeSync™ Premium Pro oraz nowości, takie jak Panel Gracza (podręczne menu z ustawieniami) czy Ultra Szeroki Widok w Grach przyniosą prawdziwą radość z gry.

Samsung Neo QLED 8K właśnie trafiły do polskich sklepów

Samsung Neo QLED 8K

Samsung miał jeszcze jeden cel – stworzyć telewizor, który swoją konstrukcją nie będzie odciągał uwagi od treści. W efekcie powstał Bezgraniczny Ekran, który zastosowano w QN900A. W tym przypadku ramka została zminimalizowana do zaledwie 0,8 mm. W montażu z pomocą przyjdzie opcjonalny Dopasowany Uchwyt, który pozwoli zamontować telewizor blisko, przy samej powierzchni ściany.

Do obu modeli dołączono Moduł One Connect Pro, który pozwala ukryć przewody i zapanować nad plątaniną kabli. Teraz można go umieścić nie tylko obok telewizora czy w szafce, ale także przymocować do stopy telewizora. Daje to jeszcze więcej swobody w aranżacji przestrzeni wokół największego domowego ekranu.