Samsung Neo QLED QN91A - wszechstronność w każdym calu

Jeśli szukasz telewizora, który nada się zarówno na wieczór z filmem, sesje gamingowe, czy oglądanie wydarzeń sportowych - poznaj nowy telewizor Mini LED od Samsunga.

Samsung Neo QLED QN91A

Samsung Neo QLED QN91A

Już w styczniu Samsung zapowiedział, że 2021 to będzie rok technologii Quantum Mini LED, która odpowiada za precyzyjniejsze niż kiedykolwiek sterowanie podświetleniem. Nie inaczej jest w przypadku QN91A, którego technologia głębokiego uczenia oraz nowy Proces AI Neo Quantum 4K pozwala wyświetlać obraz w rozdzielczości bliskiej 4K. Telewizor jest dostępny w czterech wielkościach: 50, 55, 65 i 75 cali.

Dzięki technologii Quantum Dot, ekran oferuje 100% natężenie kolorów, a technologia Neo Quantum HDR 2000 pozwala cieszyć się jeszcze bardziej szczegółowym obrazem. Urządzenie zostało także skalibrowane przez ekspertów Samsung jeszcze na etapie produkcji, aby kolory były idealnie odwzorowane już w chwili pierwszego uruchomienia.

Należy również wspomnieć o Ultra Szerokim Kącie Widzenia, a także Powłoce Antyrefleksyjnej, która ogranicza odblaski nawet w jasnych pomieszczeniach.

Samsung Neo QLED QN91A

Samsung Neo QLED QN91A

Aktywny Wzmacniacz Głosu to z kolei funkcja, która zadba o komfort oglądania w każdych warunkach, a z Dźwiękiem Dopasowanym do Przestrzeni widzowie doświadczą doskonałego brzmienia, niezależnie od tego, gdzie ustawiony będzie telewizor.

W połączeniu z soundbarem Samsung z Q-Serii i dzięki funkcji Q-Symphony głośniki obu urządzeń zostaną ze sobą zsynchronizowane, aby zoptymalizować możliwości i wzmocnić realizm.

Za pomocą funkcji Multi View połączymy telewizor z telefonem i dzieląc ekran, można korzystać z obu urządzeń.

QN91A pozwoli cieszyć się niezwykle płynnym ruchem 120 Hz w 4K, co jest zasługą m.in. Zaawansowanego Upłynniacza Ruchu+.

Samsung Neo QLED QN91A

Samsung Neo QLED QN91A

Kolejną z nowości jest Panel Gracza, czyli podręczne menu, które pozwala kontrolować ustawienia ekranu, czy sterować bezprzewodowymi słuchawkami.

Ultra Szeroki Widok w Grach dostępny obecnie tylko we współpracy z komputerem, przenosi na duży ekran wrażenia zarezerwowane dotychczas dla monitorów gamingowych. Dzięki proporcjom obrazu 21:9 i 32:9 można będzie zobaczyć jeszcze więcej.

Z kolei Funkcja FreeSync Premium Pro odpowiada za zwiększoną płynność animacji. Rozwiązanie to, łączące obsługę HDR z dotychczasową technologią FreeSync, umożliwia bardziej płynną grę w doskonałej jakości 4K z odświeżaniem na poziomie 120 Hz poprzez złącze HDMI 2.1.