Samsung Neo QLED już dostępne. Jakie nowości w gamie na 2021 rok?

Najnowsze telewizory z rodziny Neo QLED trafiły już do sprzedaży w naszym kraju. Jakie nowości przygotował dla nas Samsung?


Samsung Neo QLED to rodzina telewizorów z najnowszymi technologiami opracowanymi przez koreańskich inżynierów. W środku znajdziemy nowy rodzaj podświetleniem Quantum Mini LED oraz procesor AI Neo Quantum o wysokiej wydajności.

Samsung Neo QLED

Samsung Neo QLED

Seria Neo QLED składa się z monitorów o rozdzielczości 8K oraz 4K. Mowa o panelach dostępnych w rozmiarach od 50 do 85 cali.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S22 - cena, data premiery, specyfikacja [22.09.2021]
  • Zwiastun 4 części Matrixa - tego fani się nie spodziewali
  • Samsung Neo QLED – nowa seria telewizorów zachwyci fanów sportu, kina i gier

Każdy telewizor Neo QLED posiada rozbudowane oprogramowanie umożliwiające korzystanie z Google Duo, efektywne przekazywanie obrazu z komputera oraz Multi View.

Nowa gamą modelowa z podświetleniem Mini LED posiada technologie AMD FreeSync Premium Pro oraz wiele rozwiązań z zakresu oprogramowania poprawiających płynność rozgrywki.

Samsung Neo QLED

Samsung Neo QLED

Telewizory Samsung Neo QLED to flagowe modele oferujące (w wybranych konfiguracjach) moduł One Connect Pro i niezwykle atrakcyjny design. Całość wykonano z materiałów najwyższej klasy, a znakiem rozpoznawczym serii są cienkie ramki.

Samsung Neo QLED 8K

Na rynku pojawiły się dwa modele z matrycą 8K - QN900A i QN800A. Oba modele posiadają podobną specyfikację techniczną. Wyższa seria QN900A dostarczana jest z modułem One Connect Pro, który w sprytny sposób pozwala ukryć przewody.

Samsung Neo QLED 8K

Samsung Neo QLED 8K

Samsung Neo QLED 4K

Najchętniej wybierane będą zapewne modele z matrycą o rozdzielczości 4K. Samsung przygotował trzy modele QN95A, QN91A, QN85A oferowane w różnych rozmiarach.

Dzięki podświetleniu Mini LED telewizory posiadają 100% natężenie kolorów.

Samsung Neo QLED jako monitor

Samsung Neo QLED jako monitor

Najdroższy model QN95A oferuje moduł One Connect. Wszystkie telewizory Samsung Neo QLED posiadają obudowę Neo Slim Design.

W zestawie z telewizorami Samsung Neo QLED otrzymamy pilot SolarCell ładujący się z wykorzystaniem energii słonecznej.