Samsung Nexus S oraz Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Recenzja

Samsung Nexus S jest jednym z niewielu urządzeń na rynku, które posiadają Androida Ice Cream Sandwich w czystej postaci bez nakładki producenta. Chociaż od października dostępny jest jego następca, Galaxy Nexus, to leciwy Nexus S nadal może wzbudzić zainteresowanie pewnej grupy użytkowników.


Smartfon dla mniej wymagających

W momencie premiery Samsung Nexus S, czyli smartfon powstający przy współpracy producenta z Google. Prezentował on możliwości systemu Android w, najpopularniejszej dziś, wersji systemu Android 2.3 Gingerbread. Niedługo po premierze Galaxy Nexusa (zobacz także naszą wideorecenzję) smartfon także otrzymał aktualizację. Naszym zdaniem dla mniej wymagających osób szukających telefonu o przekątnej do 4 cali Samsung Nexus S będzie bardzo dobrym wyborem.

Android bez nakładek

Android bez nakładek producenta zapewnia zupełnie inne doznania, niźli wyposażony w interfejsy Sense od HTC, TouchWiz od Samsunga, czy dowolną inną nakładkę. Jest dużo bardziej przejrzysty, chociaż brakuje mu aplikacji, do których przyzwyczaiły nas inne urządzenia. Mimo to warto zapoznać się z tym, jak wyglądałby Android, gdyby twócy słuchawek na nim opartych nie starali się tak bardzo wyróżnić na wewnętrznym rynku. Obszerny przegląd zmian, które wprowadza Android 4.0 względem poprzednich wersji znajdziecie na naszym portalu AndroidLife (kliknij w obrazek poniżej)

Samsung Nexus S oraz Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Recenzja

Przeczytaj recenzję AndroidLife!