Samsung Odyssey i Marco: ceny i specyfikacje "okienkowych" smartfonów

W Sieci pojawiły się informacje na temat specyfikacji oraz cen dwóch nowych smartfonów Samsunga skonstruowanych z myślą o systemie Windows Phone 8. Urządzenia noszą oznaczenia Odyssey i Marco.

Spis treści

Niedawno podczas procesu pomiędzy firmami Samsung i Apple przedstawione zostały dokumenty, z których wynikało przy okazji, że Samsung pracuje nad dwoma nowymi smartfonami przeznaczonymi do współpracy z najnowszym mobilnym systemem Microsoftu - Windows Phone 8. Urządzenia te nosiły oznaczenia Odyssey i Marco.

Jak się właśnie okazało, dzisiaj mamy okazję przedstawić wam je bliżej. W serwisie SamMobile pojawiły się bowiem ich specyfikacje:

Samsung GT-I8370 Omnia (Marco)

- 4-calowy wyświetlacz WVGA Super AMOLED

- aparat 5 MP z tyłu/1,9 MP z przodu obudowy

- pamięć 8 GB (plus slot kart Micro SD)

- procesor Dual Krait 1,5 GHz

Samsung GT-I8750 Omnia (Odyssey)

- 4,8-calowy wyświetlacz HD Super AMOLED

- aparat 8 MP z tyłu/1,9 MP z przodu obudowy

- pamięć 16/32GB (plus slot kart Micro SD)

- procesor Dual Krait 1,5 GHz

Ponadto z wcześniejszych doniesień wynika, że oba modele będą oferowały łączność LTE, natomiast wydajniejszy z nich będzie się mógł również pochwalić wsparciem dla technologii zbliżeniowej NFC (pozwala na skorzystanie z takich nowych rozwiązań systemu WP8 jak cyfrowy portfel, czy funkcja szybkiej wymiany plików).

Ceny

Co ważne, serwis podał również planowane ceny nowych smartfonów:

Marco: 350 - 450 euro

Odyssey: 500 - 600 euro

Premiera

Niestety jeżeli chodzi o premierę nowych smartfonów Samsunga, serwis wspomina jedynie o ostatnim kwartale tego roku. Wcześniej więc (dokładnie 5 września) będziemy mieli możliwość poznania nowych Nokii Lumia z WP8.