Samsung Odyssey i Marco: poznaj koreańskie smartfony z Windows Phone 8

Podczas procesu firm Samsung i Apple ujawnione zostały dokumenty, dzięki którym możemy zapoznać się z dwoma nowymi smartfonami koreańskiej firmy noszącymi oznaczenia Odyssey i Marco. Co interesujące pracować mają pod kontrolą systemu Microsoft Windows Phone 8.


Podczas trwającego przed amerykańskim sądem procesu Apple kontra Samsung przedstawione zostały dokumenty ujawniające przy okazji dwa smartfony koreańskiej firmy, które szykuje ona z myślą o najnowszym mobilnym systemie Microsoftu, czyli Windows Phone 8.

Oba urządzenia korzystają z dwurdzeniowych procesorów Qualcomm MSM8960 1,5 GHz i wspierają technologię LTE. Jedno z nich nosi oznaczenie Odyssey, natomiast drugie Marco.

Samsung Odyssey

Smartfon ten zostanie wyposażony w 4,65-calowy wyświetlacz Super AMOLED pozwalający na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości HD oraz aparat cyfrowy o rozdzielczości 8 milionów pikseli (z przodu będzie mu towarzyszył aparat 2 MP). Zaoferuje on ponadto technologię zbliżeniową NFC co oznacza, że jego właściciele będą mogli skorzystać z takich nowych rozwiązań systemu WP8 jak cyfrowy portfel, czy funkcja szybkiej wymiany plików.

Samsung Marco

Model ten jest nieco mniejszy, gdyż oferuje do dyspozycji użytkownika 4-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości WVGA. Ponadto pozwala na wykonywanie zdjęć w niższej o trzy miliony pikseli rozdzielczości (z przodu znajdziemy w nim jednak również 2-megapikselowy aparat).

Premiera

Według dokumentu oba smartfony powinny pojawić się na rynku w czwartym kwartale tego roku.