Samsung Odyssey - nowe gogle AR/VR z Korei

Samsung patentuje zaawansowany zestaw gogli VR/AR z czterema wbudowanymi kamerami oraz unikalnym designem.

Samsung jako jeden z największych producentów elektroniki na świecie od kilku lat aktywnie rozwija swoje technologie VR i AR. W 2017 roku ogłoszono Samsung Odyssey - pierwszy samodzielny zestaw gogli Koreańskiego giganta, który przeznaczony jest do zastosowań Mixed Reality przy wykorzystaniu zdobyczy VR oraz AR. Rok później ogłoszono następcę - HMD Odyssey+.

W 2019 roku Samsung zrobił sobie przerwę - nie pokazano żadnych nowych gogli VR/AR, ale może się to zmienić w tym roku. Najnowsze plotki donoszą, że na rynku pojawi się nowy zestaw kompatybilny z Windows Mixed Reality, a całość sprzedawana będzie w ramach linii produktów Odyssey.

Do sieci trafił patent Samsunga na nowy zestaw VR/AR. Pierwotnie dokumenty zostały złożone na początku 2019 roku, a 17 stycznia 2020 roku całość została zatwierdzona przez CNIPA (China National Intellectual Property Administration). Dokumentacja techniczna zawiera 8 szczegółowych ilustracji technicznych oraz dwa kolorowe zdjęcia, które pokazują produkt ze wszystkich stron.

Najnowszy model jest bardzo podobny do poprzednich gogli Samsunga, ale nie zabrakło kilku znacznych usprawnień. Po pierwsze Samsung wzmocnił pałąk, z którym zintegrowano wbudowane słuchawki.

Po bokach wbudowano mechanizm, który pozwala na regulacje długości pałąka wedle potrzeb użytkownika. Rozwiązanie to zastąpiło obracane kółko służące do regulacji pałąka.

Przednia część gogli pokryta jest materiałem przypominającym siatkę. Całość jest zaokrąglona w taki sposób, aby zapewnić jak największe kąty widzenia. Odbiega to od projektu, który widzieliśmy przy istniejących już goglach Samsung Odyssey. Logo Odyssey umieszczono na górnej części obudowy, a logo producenta na pałąku.

Dolna część obudowy została wykorzystana do umieszczenia przycisków do regulacji głośności. Ponad istnieje jeszcze jeden przycisk, którego zastosowanie pozostaje obecnie zagadką.

Opatentowany przez Samsunga zestaw powinien zadebiutować jeszcze w 2020 roku. Cena ma wynosić około 500 dolarów.

Źródło: nl.letsgodigital.org