Samsung Odyssey - nowe gogle AR/VR z Korei

Samsung patentuje zaawansowany zestaw gogli VR/AR z czterema wbudowanymi kamerami oraz unikalnym designem.

Samsung jako jeden z największych producentów elektroniki na świecie od kilku lat aktywnie rozwija swoje technologie VR i AR. W 2017 roku ogłoszono Samsung Odyssey - pierwszy samodzielny zestaw gogli Koreańskiego giganta, który przeznaczony jest do zastosowań Mixed Reality przy wykorzystaniu zdobyczy VR oraz AR. Rok później ogłoszono następcę - HMD Odyssey+.

Samsung Odyssey - nowe gogle AR/VR z Korei

W 2019 roku Samsung zrobił sobie przerwę - nie pokazano żadnych nowych gogli VR/AR, ale może się to zmienić w tym roku. Najnowsze plotki donoszą, że na rynku pojawi się nowy zestaw kompatybilny z Windows Mixed Reality, a całość sprzedawana będzie w ramach linii produktów Odyssey.

Do sieci trafił patent Samsunga na nowy zestaw VR/AR. Pierwotnie dokumenty zostały złożone na początku 2019 roku, a 17 stycznia 2020 roku całość została zatwierdzona przez CNIPA (China National Intellectual Property Administration). Dokumentacja techniczna zawiera 8 szczegółowych ilustracji technicznych oraz dwa kolorowe zdjęcia, które pokazują produkt ze wszystkich stron.

Samsung Odyssey - nowe gogle AR/VR z Korei

Najnowszy model jest bardzo podobny do poprzednich gogli Samsunga, ale nie zabrakło kilku znacznych usprawnień. Po pierwsze Samsung wzmocnił pałąk, z którym zintegrowano wbudowane słuchawki.

Po bokach wbudowano mechanizm, który pozwala na regulacje długości pałąka wedle potrzeb użytkownika. Rozwiązanie to zastąpiło obracane kółko służące do regulacji pałąka.

Samsung Odyssey - nowe gogle AR/VR z Korei

Przednia część gogli pokryta jest materiałem przypominającym siatkę. Całość jest zaokrąglona w taki sposób, aby zapewnić jak największe kąty widzenia. Odbiega to od projektu, który widzieliśmy przy istniejących już goglach Samsung Odyssey. Logo Odyssey umieszczono na górnej części obudowy, a logo producenta na pałąku.

Dolna część obudowy została wykorzystana do umieszczenia przycisków do regulacji głośności. Ponad istnieje jeszcze jeden przycisk, którego zastosowanie pozostaje obecnie zagadką.

Samsung Odyssey - nowe gogle AR/VR z Korei

Opatentowany przez Samsunga zestaw powinien zadebiutować jeszcze w 2020 roku. Cena ma wynosić około 500 dolarów.

Źródło: nl.letsgodigital.org