Samsung Omnia HD nagrywa filmy w jakości HD

Podczas targów Mobile World Congress firma Samsung zaprezentowała smartfon Omnia HD. Urządzenie może zapisywać filmy w jakości HD. To pierwszy telefon z ekranem dotykowym tej firmy, który funkcjonuje pod kontrolą systemu Symbian S60 5.0.

Jedną z atrakcji targów Mobile World Congress, które odbywają się w Barcelonie, jest smartfon Omnia HD. Urządzenie jest wyposażone w 3.7-calowy ekran dotykowy OLED o rozdzielczości 640x360 pikseli. To pierwszy telefon Samsunga z ekranem dotykowym, który pracuje pod kontrolą systemu Symbian S60 5.0. Poprzednia wersja Omnii była dostarczana z systemem Windows Mobile 6.1.

Samsung Omnia HD nagrywa filmy w jakości HD

Omnia HD pracuje pod kontolą systemu Symbian S60 5.0

Smartfon oferuje 8-megapikselowy moduł aparatu fotograficznego. Umożliwia ponadto zapisywanie filmów w jakości HD (720p). Co prawda zastosowany wyświetlacz ma niższą rozdzielczość, to jednak filmy i tak prezentują się bardzo efektownie. Dzięki obsłudze standardu DLNA nowa Omnia może współpracować z innymi urządzeniami wspierającymi DLNA, w tym z telewizorami.

Omnia HD pozwala przeglądać strony WWW, które są przesyłane zarówno za pośrednictwem połączeń Wi-Fi, jak i HSPA (pobieranie z szybkością do 7,2 Mb/s, wysyłanie z szybkością do 5,76 Mb/s). Oferuje także moduł GPS.

Do przechowywania danych wykorzystywana jest wbudowana pamięć o pojemności do 16 GB. Dzięki kartom microSDHC użytkownik może uzyskać kolejne 32 GB.

Nowy produkt firmy Samsung trafi do sprzedaży w drugim kwartale bieżącego roku. O jego cenie wiemy obecnie tylko tyle, że będzie wyższa niż w przypadku poprzedniej generacji Omnii.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo: