Samsung One UI 3.0 oficjalnie! - Beta dla Galaxy S20 już na dniach

Koreańczycy oficjalnie zaprezentowali nową wersję nakładki One UI opartą na Androidzie 11. Beta testy dla flagowych modeli ruszą lada dzień! Co nowego?

Samsung dosyć niespodziewanie podczas wczorajszej premiery Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra wspomniał o nowej wersji nakładki One UI 3.0, która trafi na większość smartfonów koreańskiego producenta w najbliższych miesiącach.

Nakładka One UI

Nakładka One UI

Zgodnie z zapowiedziami pierwsze beta testy nakładki One UI 3.0 wystartują w najbliższych dniach. Nakładkę testować będzie można na flagowych urządzeniach z rodziny Galaxy S20.

Zamknięta Beta dostępna będzie na Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych (wersja z procesorem Snapdragon) oraz Korei Południowej (procesory Exynos).

One UI 3.0 opierać się będzie na najnowszej wersji Androida 11. Finalna wersja oprogramowania trafi do pierwszych użytkowników dopiero po zakończeniu prac nad Androidem 11.

Aktualizację do One UI 3.0 w pierwszej kolejności otrzymają posiadacze Galaxy S20 oraz Galaxy Note 20.

Po zamkniętych beta testach Koreańczycy otworzą testy oprogramowania dla każdego zainteresowanego użytkownika posiadającego kompatybilny sprzęt.

Podobnie, jak rok temu beta testy nie będą przeprowadzane na smartfonach Galaxy Note. Wszystko ze względu na dodatkowe oprogramowanie do obsługi rysika S-Pen.

Zobaczy, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację do Androida 11.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S20 Ultra.

Źródło: techradar.com