Samsung One UI 3.0 oficjalnie - ruszają beta testy dla Galaxy S20

Samsung oficjalnie zaprezentował nową wersję nakładki One UI 3.0. Jakie zmiany wprowadzi Android 11 na smartfonach koreańskiego producenta? Kiedy możemy spodziewać się aktualizacji?

Samsung w dosyć nieoczywisty sposób oficjalnie zaprezentował nakładkę One UI 3.0 opartą na Androidzie 11 (sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizacje). Premiera odbyła się kilka godzin po udostępnieniu wersji beta ColorOS 11 na urządzenia od OPPO.

Samsung One UI 3.0

Samsung One UI 3.0

One UI 3.0 zostało zaprezentowane chwilę po wprowadzeniu na rynek oficjalnej wersji Androida 11. Premiera najnowszego systemu na smartfonach od Google zawsze jest punktem wyjścia dla producentów sprzętu, którzy mogą zacząć opracowywać oprogramowanie dla swoich urządzeń.

Samsung zamierza testować One UI 3.0 na rynku lokalnym - w Korei Południowej. Nie powinno dziwić nas, że jako pierwsze aktualizacje otrzymają Samsungi Galaxy S20 w wersji z procesorem Qualcomm Snapdragon 865. Taki scenariusz sprawdza się już od lat. Modele z rodziny Galaxy Note otrzymują wszelkie aktualizacje później ze względu na specyficzne sterowniki dla pióra S-Pen.

Niestety w chwili obecnej nie wiemy nawet jak wygląda nakładka. Samsung rozpoczął rejestracje do zamkniętych testów, ale nie przedstawił żadnych szczegółowych informacji na temat oprogramowania. Wszystko w dalszym ciągu owiane jest tajemnicą.

Nie wiemy także kiedy pierwsza beta One UI 3.0 zostanie udostępniona zarejestrowanym użytkownikom.

Z praktyki wiemy, że po Korei Południowej beta One UI 3.0 trafi do Niemiec oraz Polski. Samsung od lat premiuje naszych użytkowników i bardzo szybko udostępnia im wersje rozwojowe oprogramowania.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S20 Ultra.

Źródło: gizchina.com