Samsung PM830 SSD - do 512 GB pojemności i transfer 500 MB/s

Samsung PM830 to oznaczenie nowej serii dysków SSD korzystających z szybkiego interfejsu SATA 6.0 Gb/s. Najpojemniejszy z nich pozwala na zmagazynowanie 512 GB danych.

512-gigabajtowy dysk SSD Samsunga z serii PM830

Polecamy:

Zobacz też:

Z informacji podanych przez przedstawiciela Samsunga wynika, że nowa seria dysków SSD nosząca oznaczenie PM830 będzie przeznaczona na rynek najnowszych ultraprzenośnych notebooków oraz tabletów.

Składa się ona z trzech modeli pozwalających na zmagazynowanie 128 GB, 256 GB i 512 GB danych. Wszystkie wykonane zostały w formacie 2,5 cala i komunikują się z komputerem za pomocą szybkiego interfejsu SATA III (6 Gb/s). Co ważne, cechują się też dużą wydajnością pozwalającą na odczyt danych z prędkością sięgającą 500 MB/s i ich zapis z prędkością 350 MB/s.

Zobacz również:

  • WOŚP - najlepsze licytacje telefonów i akcesoriów
  • Jak bezpiecznie wymazać dysk twardy lub SSD? [PORADNIK]

Dyski zostały zbudowane w oparciu o wykonane w 20-nanometrowym procesie technologicznym pamięci MLC (multi-level cell) NAND Flash. Warto też dodać, że oferują szyfrowanie danych 256-bitowym algorytmem AES.

Niestety obecnie nie wiadomo kiedy nowe dyski SSD Samsunga pojawią się na rynku. Nieznane są również ich przewidywane ceny.