Samsung Pay potwierdza: Samsung S10 z czytnikiem linii papilarnych na ekranie

W plotkach i przeciekach na temat Samsung Galaxy S10 pojawiła się informacja, że urządzenie ma posiadać czytnik linii papilarnych w wyświetlaczu. Dzisiaj zostało to potwierdzone przez Samsung Pay.

Rozwiązanie to miało być już wprowadzone dawno temu, przebąkiwano i nim jeszcze przy Galaxy S8, a gdy się nie pojawiło, spekulowano o wyposażeniu w nie Galaxy S9. Co naturalne - pojawiły się pogłoski, że będzie w Samsung Galaxy S10. Na naszej stronie, w której gromadzimy informacje na temat tej linii urządzeń (tutaj), napisałem:

Czytnik linii papilarnych w wyświetlaczu - rozwiązanie to ma zostać dostarczone przez Qualcomm, który opracował technologię odczytywania linii papilarnych za pomocą ultradźwięków. Jest jednak pewien problem - zastosowanie tej technologii może znacznie podnieść cenę urządzenia, podczas gdy doskonale znana wszystkim wersja optyczna umożliwi obniżenie kosztów. Eksperci szacują, że czytnik odcisków palców na wyświetlaczu upowszechni się w 2019 roku, a w 2020 ma go mieć już ponad 200 milionów urządzeń.

Dziś domniemanie zmieniło w pewność, a to za sprawą Samsung Pay - co ujawnił z kolei serwis XDA-Developers. Po analizie kodu aktualizacji oprogramowania wykryto obsługę skanera pod wyświetlaczem OLED, a także jego funkcje, wśród których jest m.in. zatwierdzanie płatności Samsung Pay. W kodzie pojawia się także nazwa kodowa S10

Samsung Pay potwierdza: Samsung S10 z czytnikiem linii papilarnych na ekranie

Źródło: XDA-Developers

Jedna uwaga - wszystkie warianty Samsung Galaxy S10 mają taką samą nazwę kodową. Dlatego nie wiemy dokładnie, który model będzie mieć na pewno czytnik linii papilarnych. Sugestie mówią, że bez niego będzie najtańszy model Samsung Galaxy S10E (którego istnienie wciąż znajduje się w stadium domysłów), w którym zostanie on umieszczony na boku.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: