Samsung Pay w 2016 roku trafi na tańsze urządzenia

Samsung Pay to system płatności mobilnych przygotowany przez koreańskiego producenta. Użytkownicy topowych smartfonów Galaxy z wybranych krajów mogą wykorzystywać swoje telefony jak karty płatnicze zbliżając je do terminali. W przyszłym roku Samsung ma zamiar poszerzyć dostępność swojej usługi i wprowadzi Samsung Pay na większą liczbę urządzeń.

Producenci telefonów komórkowych i twórcy mobilnych systemów operacyjnych są zainteresowani zastąpieniem kart płatniczych smartfonami. Już teraz niektórzy użytkownicy mogą korzystać z takich rozwiązań. W Polsce można skorzystać z kart SIM NFC, które przy wsparciu operatora i banku pozwalają wykorzystać urządzenie mobilne jak kartę płatniczą.

W innych krajach dostępne są rozwiązania bezpośrednio od twórców smartfonów i oprogramowania. Apple wprowadziło do iPhone'ów usługę Apple Pay, a Google robi przymiarki do Android Pay na smartfonach ze swoim oprogramowaniem. Swój własny pomysł na mobilne płatności ma też Samsung, który zaprezentował rozwiązanie o nazwie Samsung Pay.

Samsung Pay w 2016 roku trafi na tańsze urządzenia

System płatności Samsung Pay rozwija się obok Apple Pay i Android Pay

Do tej pory płatności mobilne z wykorzystaniem smartfonów mogli realizować posiadacze smartfonów koreańskiego producenta z najwyższej półki cenowej. Samsung Pay dostępne było tylko na topowych urządzeniach z rodziny Galaxy S i Galaxy Note. W przyszłym roku to się zmieni.

Samsung zapowiedział już, że w 2016 roku usługa Samsung Pay trafi na tańsze modele smartfonów. Dzisiaj mogą skorzystać z niej posiadacze takich smartfonów jak Galaxy S6 i Galaxy Note 5. Dowiedzieliśmy się też, że Samsung Pay doczeka się wsparcia płatności online.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: