Samsung PlayGalaxy Link z wsparciem dla większej ilości smartfonów

Koreańczycy rozszerzają wsparcie dla Galaxy Fold, Galaxy A90 oraz zeszłorocznych flagowców.

PlayGalaxy Link to usługa pozwalająca na zdalne strumieniowanie gier z komputera PC na urządzenia z serii Galaxy. Dzięki temu rozwiązaniu posiadacze Koreańskich smartfonów mogą umilić sobie podróż do pracy lub wyjazd na wakacje. Teraz rozwiązanie pojawia się na większej ilości smartfonów.

Samsung PlayGalaxy Link został zaprezentowany we wrześniu jako usługa w wersji beta. Początkowo rozwiązanie to kompatybilne było jedynie z najnowszymi Samsungami Galaxy Note 10 oraz Galaxy Note 10+. W finalnej wersji usługi, która pojawiła się w listopadzie 2019 roku dodano obsługę Samsungów Galaxy S10.

Zgodnie z obietnicą Koreański gigant udostępnił właśnie kolejną aktualizację usługi. Samsung PlayGalaxy Link w wersji 1.07 zadziała z modelami Galaxy Fold, Galaxy S9, Galaxy Note 9 oraz Galaxy A90. Aktualizacja powinna stopniowo docierać na wszystkie wymienione urządzenia.

To świetna wiadomość, że Samsung nie zapomina o właścicielach starszych flagowych modeli, którzy w zeszłym roku wydali sporą sumę pieniędzy na smartfona, ale niestety usługa PlayGalaxy Link jest ograniczona terytorialnie. W chwili obecnej oficjalnie można korzystać z niej w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Kanadzie, Włoszech, Holandii, Francji, Singapurze oraz Rosji.

PlayGalaxy Link w domyśle producenta ma być konkurencją dla popularnego Steam Link. Niestety z ograniczeniem do wybranych smartfonów Samsunga i dodatkowymi blokadami terytorialnymi nie wróżymy usłudze dużej popularności.

Użytkownicy, którzy posiadają kompatybilne urządzenie i chcieliby skorzystać z PlayGalaxy Link muszą zainstalować dodatkowy komponent na komputerze PC. Umożliwia on między innymi zdalne budzenie komputera z wykorzystaniem Wake on LAN oraz zdalne odblokowanie systemu Windows za pomocą telefonu Samsung Galaxy. Dzięki tym dodatkom rozwiązanie Samsunga przypomina nieco pulpit zdalny.

Źródło: gsmarena.com