Samsung PlayGalaxy Link z wsparciem dla większej ilości smartfonów

Koreańczycy rozszerzają wsparcie dla Galaxy Fold, Galaxy A90 oraz zeszłorocznych flagowców.

PlayGalaxy Link to usługa pozwalająca na zdalne strumieniowanie gier z komputera PC na urządzenia z serii Galaxy. Dzięki temu rozwiązaniu posiadacze Koreańskich smartfonów mogą umilić sobie podróż do pracy lub wyjazd na wakacje. Teraz rozwiązanie pojawia się na większej ilości smartfonów.

Samsung PlayGalaxy Link z wsparciem dla większej ilości smartfonów

Samsung PlayGalaxy Link został zaprezentowany we wrześniu jako usługa w wersji beta. Początkowo rozwiązanie to kompatybilne było jedynie z najnowszymi Samsungami Galaxy Note 10 oraz Galaxy Note 10+. W finalnej wersji usługi, która pojawiła się w listopadzie 2019 roku dodano obsługę Samsungów Galaxy S10.

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
  • Samsung Galaxy S22 - cena, data premiery, specyfikacja [16.09.2021]
  • Smartfony Samsung ze smartwatchem i rabatem do 700 zł

Zgodnie z obietnicą Koreański gigant udostępnił właśnie kolejną aktualizację usługi. Samsung PlayGalaxy Link w wersji 1.07 zadziała z modelami Galaxy Fold, Galaxy S9, Galaxy Note 9 oraz Galaxy A90. Aktualizacja powinna stopniowo docierać na wszystkie wymienione urządzenia.

To świetna wiadomość, że Samsung nie zapomina o właścicielach starszych flagowych modeli, którzy w zeszłym roku wydali sporą sumę pieniędzy na smartfona, ale niestety usługa PlayGalaxy Link jest ograniczona terytorialnie. W chwili obecnej oficjalnie można korzystać z niej w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Kanadzie, Włoszech, Holandii, Francji, Singapurze oraz Rosji.

Samsung PlayGalaxy Link z wsparciem dla większej ilości smartfonów

PlayGalaxy Link w domyśle producenta ma być konkurencją dla popularnego Steam Link. Niestety z ograniczeniem do wybranych smartfonów Samsunga i dodatkowymi blokadami terytorialnymi nie wróżymy usłudze dużej popularności.

Użytkownicy, którzy posiadają kompatybilne urządzenie i chcieliby skorzystać z PlayGalaxy Link muszą zainstalować dodatkowy komponent na komputerze PC. Umożliwia on między innymi zdalne budzenie komputera z wykorzystaniem Wake on LAN oraz zdalne odblokowanie systemu Windows za pomocą telefonu Samsung Galaxy. Dzięki tym dodatkom rozwiązanie Samsunga przypomina nieco pulpit zdalny.

Źródło: gsmarena.com