Samsung Power Sharing: kabel, za pomocą którego podzielisz się zasobami akumulatora Galaxy S5

Mając kompatybilne urządzenie (np. smartfon Galaxy S5) oraz kabel Power Sharing bez problemu zasilisz akumulator innego urządzenia z portem Micro USB.

Samsung wprowadził dzisiaj do oferty interesujące nowe akcesorium przeznaczone dla właścicieli wybranych urządzeń z rodziny Galaxy (smartfony, phablety, tablety). Jest to kabel o nazwie Power Sharing, dzięki któremu możliwe jest wykorzystanie energii zgromadzonej w ich akumulatorze i zasilenie akumulatora innego urządzenia przy wykorzystaniu złącza Micro USB.

Kompatybilność

W specyfikacji kabla czytamy, że pozwala on na podzielenie się energią następujących urządzeń: Galaxy S5, Galaxy Tab S 10.5, Galaxy Tab S 8.4, Galaxy Alpha, Galaxy Avant i Galaxy Note 4.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy Tab S8 na pierwszych grafikach! Na premierę jeszcze poczekamy...
  • Samsung Galaxy S22 - cena, data premiery, specyfikacja [22.10.2021]

Jakie urządzenia mogą z niej skorzystać? Każde, które może być zasilane za pomocą kabla Micro USB. Oznacza to więc, że może on być ratunkiem np. dla malutkiego akumulatora (300 mAh) smartwatcha Gear S, który, wedle deklaracji Samsunga, pozwalać ma na 2 dni pracy przy normalnym użytkowaniu.

Do monitorowania przebiegu transferu energii Samsung przygotował specjalną aplikację o takiej samej nazwie jak kabel.

Cena i dostęponość

Samsung Power Sharing został wyceniony na 20 USD. Póki co, dostępny jest jedynie na rynku amerykańskim. Z pewnością jednak trafi z czasem na polskie półki sklepowe.