Samsung: Przezroczyste ekrany z Raportu mniejszości już za chwilę trafią na nasze ulice

Przezroczyste ekrany LCD. To już nie wizja z przyszłości. Samsung właśnie rozpoczął produkcję przezroczystych ekranów LCD o rozmiarze 46 cali. Gdzie wykorzystane zostaną takie ekrany? Zastosowań jest wiele.

Przezroczysty ekran LCD Samsunga

Obecnie można kupić już 22-calowy przezroczysty ekran LCD. Ale Samsung na tym nie poprzestaje i produkuje już pełną parą 46-calowy transparentny panel LCD, który został wyróżniony niedawno na targach CES 2012. Przezroczysty ekran LCD Samsunga oferuje kontrast 4500:1. Nie potrzebuje też tylnego podświetlenia, gdyż korzysta ze światła słonecznego lub oświetlenia w pomieszczeniach.

Samsung: Przezroczyste ekrany z Raportu mniejszości już za chwilę trafią na nasze ulice

Lodówka z LCD Samsunga

Przezroczyste ekrany na naszych ulicach?

- Przezroczyste ekrany stosowane na elewacjach budynków, mogą doprowadzić do rewolucji i stać się ważnym narzędziem komunikacji marketingowej - powiedział Younghwan Park, starszy wiceprezes ds. marketingu LCD z Samsunga.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Na początek Samsung zaoferuje takie ekrany firmom i instytucjom. Przezroczyste ekrany już niebawem zastąpią więc okna, drzwi lodówek, sklepowe szyby i billboardy reklamowe. Warto też wspomnieć, że swój przezroczysty wyświetlacz zaprezentowało też LG - 47-calowy Window Display.

Samsung: Przezroczyste ekrany z Raportu mniejszości już za chwilę trafią na nasze ulice

Przezroczyste ekrany na ulicach

Czy żyjemy już w świecie przyszłości?

Przezroczyste ekrany na naszych ulicach? Czemu nie - od dawna na to czekałem. Wizje z filmów takich jak Raport mniejszości już za chwilę staną się rzeczywistością. Wygląda na to, że żyjemy bardziej w przyszłości niż w teraźniejszości, bo dzisiaj technologia coraz szybciej dogania śmiałe wizje twórców.

Pamiętacie w jakich innych filmach SF pojawiły się przezroczyste ekrany?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: