Samsung SM-308

Samsung SM-308 był jednym z pierwszych napędów typu combo, stanowiących połączenie nagrywarki CD-R/RW i odtwarzacza DVD.

Samsung SM-308 był jednym z pierwszych napędów typu combo, stanowiących połączenie nagrywarki CD-R/RW i odtwarzacza DVD.

Z tych historycznych powodów parametry SM-308 dziś nie są już porywające: urządzenie zapisuje płyty CD-R z szybkością 8x, CD-RW -4x, zaś odczytuje z prędkością 32x (CD-ROM) lub 8x (DVD).

W pakiecie znajduje się dobrze opracowana, polska dokumentacja, oprogramowanie Roxio Easy CD Creator 4 do zapisu sesyjnego i DirectCD 3 do pakietowego, śrubki montażowe oraz kabel audio. Nie ma, niestety, programowego odtwarzacza filmów DVD ani czystych nośników.

Jak nietrudno się domyślić, w testach napęd Samsunga nie mógł osiągnąć rekordowych wyników, szczególnie w zapisie i nadpisywaniu RW - w naszym zestawieniu nie ma innej nagrywarki 4x dla RW. Również zapis w locie 415 MB danych na CD-R, trwający aż 10 minut, nie może zachwycać. Samsungowi udało się natomiast najszybciej spośród konkurentów odczytać zapisane dane i dość szybko utworzyć plik obrazu.

Bufor napędu ma 2 MB i nie jest zabezpieczony przed błędem opróżnienia. Nagrywarka pozwala na overburning, zapis w trybie SAO, DAO-RAW i informacji CD-Text. Mimo nie najlepszych parametrów combo Samsunga zasługuje na uwagę z powodu ceny - jest niższa o 20 procent od ceny Ricoha MP9120.

Rodzaj: nagrywarka 8/4/32 z czytnikiem DVD 8x

Producent: Samsung, www.samsung.com

Informacje: , www.action.com.pl

Cena: 870 zł